| pogacel a întrebat:

E infectie urinara daca ma mai ustura cand urinez ( destul de rar )
sper ca nu

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care senzatia de usturime apare destul de rar, nu poate vi vorba de o infectie urinara ci mai degraba usturimea poate fi provocata de un nivel prea ridicat al aciditatii urinei. Eventula poti sa folosesti un test de masurare a aciditatii urinei.
https://www.pcfarm.ro/produs/6489/Hartie-indicator-PH-1-14---Mayam
Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Da, ai o infectie urinara.

| aicaramba a răspuns:

E piatra la rinichi daca te ustura cand urinezi. Mersi si fa un ecograf.

| pogacel explică (pentru aicaramba):

Ok mersi de sfat

| PetruPetruPetru a răspuns:

Da se poate depinde câte ore pe zi faci.

| Roxette909 a răspuns:

E posibil sa fie infecție urinara, sau dacă ai o viata sexuala destul de activa te-ai lovit cumva.