| anonim_4396 a întrebat:

Am avut zilele astea un contact sexual protejat, insa s-a rupt prezervativul, dar nu cred ca prietenul meu s-a terminat in mine pentru ca am simtit cum a curs pe langa. Oricum am luat un Escapelle dupa maxim 40 de minute, iar menstruatia trebuie sa imi vina maine, deci in acea zi era sansa mica de a ramane insarcinata. Totusi simt niste arsuri la stomac si ma dor din cand in cand ovarele. Credeti ca sunt sanse sa raman insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ai procedat absolut IRESPONSABIL, deoarece este stabilit atit stiintific cat si medical ca in ultimele 8-9 zile ale ciclului menstrual este IMPOSIBIL sa se formeze o sarcina deoarece in aceasta perioada in proportie de 100% nu poate exista un OVUL VIABIL in uter. In cele 8-9 zile de dinaintea inceperii menstruatiei barbatului i se ofera ocazia de a putea ejacula de fiecare data in vagin fara nicio teama. Pastila contraceptiva ai folosit-o complet aiurea, INUTIL/FARA ROST deoarece in aceasta perioada activitatea ovarului este oprita si hormonul sintetic ajuns in organism nu a avut asupra a ce sa actioneze, de asemenea lipsind in mod cert si ovulul. In schimb ai reusit performanta ca prin surplusul de hormoni care nu doar ca sunt INUTILI in organism ci sunt extrem de daunatori, sa-ti dereglezi din punct de vedere hormonal ciclul menstrual pentru o perioada nedeterminata. Menstruatia se va porni in zilele urmatoare insa nu se poate nici macar intui/aprecia in ce moment se va produce din cauza dereglarilor hormonale mult prea intense. Din pacate efectul lor nefast se va face simtit si in urmatoarele 4-6 cicluri/luni urmatoare, insa nu mai ai ce face, prostia comisa nu mai poate fi reparata. Se pote aprecia ca probabilitatea de sarcina in cazul tau ar fi fost 0 (ZERO) chiar si in cazul in care nu ai fi folosit aceasta bomba hormonala ABSOLUT INUTIL. Multa sanatate!

| Username393 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Multumesc de raspuns. Adevarul e ca nu eram sigura si am vrut sa previn orice sarcina

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Username393):

In ultimele 8-9 zile ale ciclului menstrual este 100% IMPOSIBILA formarea unei sarcini. Cu circa 11-12 zile inainte de a incepe menstruatia OVULUL se DEZINTEGREAZA si in mod efectiv DISPARE din organismul femeii. Te intreb de ce nu ai intrebat inainte sa-ti BATI JOC DE SANATATEATA. Poate ca vei sti de acum.

| Username393 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Pai in 16 a avut loc, iar menstruatia trebuia sa imi vina in 18 sau azi. Daca imi intarzie mai mult de 5 zile ar trebui sa fac un test de sarcina?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Username393):

Repet ceea ce ti-am raspuns prima data si anume; Se poate afirma ca probabilitatea de sarcina in cazul tau ar fi fost 0 (ZERO) chiar si in cazul in care nu ai fi folosit aceasta bomba hormonala ABSOLUT INUTIL. De asemenea repet si informatia conform careia; In ultimele 8-9 zile ale ciclului menstrual este 100% IMPOSIBILA formarea unei sarcini, deci rezulta ca in aceasta perioada se poate intretine sex neprotejat si de fiecare data si partenerul poate ejaculeaza intotdeauna fara teama sperma in vagin. Este demonstrat stiintific; cu circa 11-12 zile inainte de a incepe menstruatia OVULUL intra intr-un proces de DEZINTEGRARE si in mod efectiv DISPARE din organismul femeii. Nu trebuie sa faci teste de sarcina chiar daca pornirea menstruatia va intarzia o perioada mai mare de timp, fiindca acest lucru se datoreaza dereglarii hormonale si nu din cauza unei sarcini ipotetice. Multa sanatate!

| Username393 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Multumesc!

7 răspunsuri:
| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Daca ai luat pilula, in mod normal n-ar trebui sa ramai. Arsurile le ai de la stres. Deocamdata poti doar sa astepti macar trei saptamani, ca sa faci un test de sarcina. Ovarele pot sa te doara ca sindrom premenstrual.

| RoxanaGhost a răspuns:

S-ar putea sa-ti vina menstruatia.