| Anna_Brunetika_1997 a întrebat:

as vrea sa stiu daca se pot intretine relatii sexuale protejate in timp ce fac moldamin?

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

După mine, dacă ești căsătorită da, dacă nu, nu sunt recomandate nici când nu iei moldamin.Prezervativul are în gereral rată de protecție de 99% în ce preivește sarcina și 80% în ce privește bolile venerice.Îți garantează ție cineva că că nu vei fi tu cazul de 1% când de exemplu se rupe?
Dumnezeu a proiectat relațiile sexuale doar pentru căsătorie în rest nu aduc fericire pe termen lung.

| Kaℓi a răspuns:

La cat de dureros e Moldaminul, e bine ca-ti vine cheful...

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu exista nici un motiv plauzibil care sa contravina/impiedice sau sa restrictioneze macar intretinerea contactelor sexuale pe prerioada in care o femeie se afla sub tratament de natura antiinfectioasa. Produsul Moldamin nu are nicio contraindicatie cu privire la intretinerea actelor sexuale indiferent de ce natura sau in ce mod sunt intretinute; protejate sau neprotejate. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Da, dar sa o faceti protejat.

| Sfatosul2012 a răspuns:

Da poti intretine doar sa te protejezi cu prezervativ. Anticonceptionalele nu sunt 100% eficiente cand vine vb de antibiotice.

| Miguelito a răspuns:

Moldaminul s-a scos de ani buni din farmacologia umana...se mai folosește doar la animale. Totuși, încă sunt mulți care îl prescriu deși este destul de ineficient și durereos. Pentru tratarea focarului de infecție se folosesc de regulă Cexyl-ul sau alte cefalosporine. Legat de întrebarea ta, nu are nicio treabă antibioticul cu sexulwinking