| Genius8 a întrebat:

as vrea sa stiu din ce tara provin maghiari? rasp urgent; ( scuze categoria)

Răspuns Câştigător
| Dani04 a răspuns:

Ungaria,prietena! happy

8 răspunsuri:
| sofia_8041 a răspuns:

laughing Din Ungaria

| Absent a răspuns:

Din Ungaria happy si din tarile apropiate

| ioska a răspuns:

Stii ce ii ala un atlas?

| Cristary a răspuns:

Maghiarii sau ungurii sunt un popor de origine fino-ugrica, inruditi ca limba si ca neam cu finlandezii. Ei provin din regiunea muntilor Urali, si, dupa mai multe incercari, s-au indreptat spre o fosta provincie romana Pannonia, in care si-au creat un stat: Ungaria.
Ti-am zis mai pe scurt big grin

| Loyd06 a răspuns:

Cred ca din Ungaria big grin

| Mitzu1408 a răspuns:

Asa cum romanii provin din Romania, si maghiarii, vecinii nostri, provin din Maghiarialaughing)

| andreirich a răspuns:

Ungaria

| 0000_1916 a răspuns:

Din Ungaria si eu sunt maghiar. funda?