| Alisuca_2812 a întrebat:

Bunahappy
As vrrea si eu sa slabesc.am 11 ani.si nah.stiti voi, de la dulciuri am inceput sa ma lasz, si de la mancarurile astea gen: pizza, paste hamburgher.[desi nu prea mnkam decat de vreo 2 ori pe luna:$]
Ce sfaturi imi dati?
Am auzit safac mult sport, eu fac sport, si mai ales alerg in timpul weekend`ului cam pe toata stradaaa laughing
Dar vreau niste sfaturi ce as putea face?
Ce as pputea manca?
Vreau sfaturi sa`mi spuneti ce as putea manca sau face gimnastica, exercitii
Nu sunt foarte grasa. dar am auzit ca nici repede nu e bine sa slabesti ca dupa aia ai sa te ingrasi la loc, eu nu ma grabesc, si nici asa burta mare nu amlaughing
Dar vreau sa ma ajutati va rog:8
Multumesclove struck

Răspuns Câştigător
| AndaWest a răspuns:

Ai 11ani,organismul tau inca e in crestere deci nu te apuca de diete ca iti strici stomacul si mai tarziu o sa plangi ca nu mai poti manca ninic fara sa te doara stomacul.dar asta nu inseamna ca nu poti manca sanatos,adica fara grasimi in exces,mai multa verdura si mai multe fructe,un mic dejun echilibrat,important sa mananci bine si sa faci si miscare. danseaza, sari coarda, fa ceva ce iti place

4 răspunsuri:
| blaxy a răspuns:

big grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grin manina orez si hrisca... legume si fructe.nu minca dupa 6 big grin

| εʟεпα a răspuns:

Heii.straight face.Nici vorba de cura de slabire de la anii astia raised eyebrows. Pana la 18 ani.

Nu e bine sa tii regim, sau chestii de astea oh go on.Ca oricum nu prea rezolvi nimicoh go on.Doar mori de foame laughing.

Ca sa nu te ingrasi, totusi.Trebuie sa mananci sanatos, nu fast foods` si chestii de astea, Sa ai cele 3 mese importante...Si sa faci sport! Cel mai Important!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 11 ani si am 35 de kg si am 1.50big grinBine dar fac si volei! In rest am grija cum mananc si cam atat!
Nu mananc deloc de la fast-food! Fa miscare! Inalta-te si atunci mai slabesti! Cate kg ai?
Oricum nu incerca ceva ce nu poti! Nu trebuie sa te fortezi! Mananci cate putin din cate cevabig grin
Asa fac si eu! Ai grija de tine! Pupiki

| officialDIXU a răspuns:

Incearca produsele AVON

chiar au efect...
am probat`o pe pielea mea si se vad foarte tare si frumos schimbarile pozitive

da add la id`ul d. dixu... e id`ul unui reprezentant avon

ea se pricepe si la problemele cu cosurile si iti poate recomanda multe

Chiar te poate ajuta in problemele tale!
Incearca
Sunt si ieftine...
Vorbeste cu ea