| Aurora15 a întrebat:

Aseara am avut un contact sexual cu prietenul meu, am folosit prezervativul dar acesta s.a rupt, la 20 minute dupa am luat pastila de a doua zi ( Postinor-2), credeti ca e vreo sansa sa raman insarcinata? Din cate am auzit, am inteles ca pastilele isi fac efectul si ca sunt sanse mici de a ramane insarcinata.

6 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Pai...teoretic esti ok. Sunt destul de rare cazurile in care se ramane cu tot cu pastila aia.

| Xpressurself a răspuns:

Nu dar daca vei lua aceasta pilula poti sa ai diverse probleme. nu este inicata. are foarte multe efecte negative. infetii, dereglari de cilu, dereglari hormonale, sangerari de culoare maronie.

| Kenya a răspuns:

Nu,fa un test de sarcina totusi.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Sunt sanse foarte mici sa ramai insarcinata, mai ales daca ai luat pstila.

| IMPLICAT a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinata.

| Vlad_Dan_1974 a răspuns:

Sanse exista tot timpul, mai mari sau mai mici, in functie de ce masuri iei... Doar abstinenta e cu sanse 0%...