| oana909 a întrebat:

Aseara am facut prima data dragoste cu prietenul meu, protejat bineinteles.De durut nu m-a durut deloc, atata tot ca m-a usturat putin.Sange nu a curs nici macar o picatura.Intrebarea mea este de ce nu a curs sange? Ma asteptam sa curga si sa fie altfel. Unele dintre prietenele mele au avut dureri si a doua zi dupa ce au facut, dar eu nu am nimic.Ma simt foarte bine.De ce nu am avut nici dureri si nici sange nu a curs?

5 răspunsuri:
| KaraSiAtat a răspuns:

Cs:Go Connect:
CNA.INDUNGI.RO = 93.119.24.143:27015
JBGO.INDUNGI.RO = 93.119.24.65:27015

| corbulalbrosu a răspuns:

Exista posibilitatea ca vaginul tau sa aiba o conformatie mai aparte, adica canalul vaginal sa fie mai larg, sau sa fi practicat masturbarea intravaginala si din acest motiv a lipsit durerea din momentul dezvirginarii. De asemenea s-ar putea ca penisul partenerului tau sa fie mai subtirel. :) Lipsa sangerarii poate avea mai multe cause si anume, un himen elastic care nu s-a rupt, un himen cu o perforatie foarte larga care permite trecerea penisului fara sa fie lezata, sau un himen foarte subtire si foarte slab vascularizat care in momentul ruperii aproape ca nu sangereaza, producandu-se doar 1-2 picaturi de sange care efectiv trec neobservate. In literatura de specialitate este consemnat faptul ca circa 42% dintre femei nu sangereaza in momentul dezvirginarii lor asa cum este descris in urmatoarele randuri : ""Adesea în trecut, dar şi în zilele noastre, este cerută dovada virginităţi unei fete, iar legat de acest aspect s-au dezvoltat numeroase obiceiuri legate de momentul deflorării. Situaţia a dus la numeroase drame, cu atât mai mult cu cât conform studiilor medicale, doar 42% dintre femei se nasc cu un himen care poate sângera în momentul deflorării. La circa 47 % dintre femeile lumii, himenul este foarte flexibil şi se rupe relativ târziu după primul contact sexual, în schimb în cazul procentului de 11 % dintre femeile rămase, himenul acestora este atât de subţire încât se poate rupe cu uşurinţă în timpul unor mişcări mai ample ale corpului, spre exemplu în timpul, miscarilor de gimnastica, balet, ciclism sau a efortului intens depus la sport sau în urcarea unui munte."" http://unimedia.info/......84936.html Probabil ca si tu te incadrezi intruna dintre aceste categorii de cauze sau motive. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu te-a durut pentru ca iubitul tau a lucrat fin cand a facut sex cu tine. Sange nu ti-a curs pentru ca tu ai pute avea un himen elastic. Dar, in final ati reusit ceva: el sa te dezvirgineze si tu sa nu mai fii virgina.

| Obrail a răspuns:

Probabil ati mai avut experinte sexuale ina

| Obrail a răspuns:

Probabil ca ati mai avut experiente sexuale (peting, atingeri intime, penetrare cu degetul) si de asta nu a fost durere nici sange...