| alexiss_9225 a întrebat:

am facut dragoste pentru prima data aseara. am folosit lubrifiant si ciudat este ca nici nu m-a durut, nici nu a curs sange. ce oare s-o fi intamplat? de ce nu m am dezvirginat si de ce nu a curs sange?

Răspuns Câştigător
| unknøwn a răspuns:

Deci tu nu faci ce VREI din cauza ALTORA.
Tu a cui viaţă o trăieşti mă?
Moralitatea să o sugă, nu există, e doar un concept de aparenţă. Pentru oameni proşti în spasme.
Dacă nu te crede, e retardat şi eu zic să-l dai afară din maşină la prima curbă mai largă, să ai aşa peste 100.
În primul rând că o relaţie se bazează pe încredere. Nu există? Bun. Pa.
În al doilea rând e obsedat de fantezia purităţii. Nu-ţi plac fanteziştii? Bun. Pa.

E atât de simplu...

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te-a dezvirginat, stai linistita. Una din 5 femei nu sangereaza la deflorare, motivele fiind: un himen subtire si prost vascularizat care se rupe cu usurinta si fara sangerare, un himen absent din nastere, un himen care s-a rupt la un exercitiu de gimnastica sau o masturbare anterioare, un himen elastic care se rupe la prima nastere vaginala. daca ati folositprezervativ si lubrifiant, era normal ca durerea sa fie extrem de mica, sau chiar absenta. Asta nu inseamna nicidecum ca ai mai fi virgina sau ca e ceva in neregula cu tine. Esti femeie si totul e normal. Nu uita de prima consultatie ginecologica, obligatorie in prima luna de la inceperea vietii sexuale.

| darrio2007 a răspuns:

Tu stii ce inseamna lubrifiant? Da-te cu ulei pe maini si incearca sa apuci o sticla. Poti? Aluneca nu-i asa? Poate ai himenul elastic.El ce a zis cand a vazut ca nu este sange? Cred ca nu i-ai zis ca esti virgina? Ca acum nu te mai crede.

| alexiss_9225 explică (pentru darrio2007):

Ba da i-am spus ca sunt, pentru ca eu chiar eram.

| darrio2007 a răspuns (pentru alexiss_9225):

Ai himenul elastic.Si datorita lubrifiantului nu s-a rupt.Sau,se mai intampla, sa se rupa(dezvirginezi) dar sa nu curga deloc sange.Sunt si asemenea cazuri.

| alexiss_9225 explică (pentru darrio2007):

Sper sa fiu unul din cazurile astea ca altfel mor daca am stat pana la 20 de ani virgina degeaba, sa nu ma creada!

| darrio2007 a răspuns (pentru alexiss_9225):

Numai un control ginecologic te-ar putea lamuri pe deplin.O dupa-amiaza placuta!

| Brigaela a răspuns (pentru alexiss_9225):

Nici un barbat normal la cap nu ar pune la indoiala cuvantul femeii pe care o iubeste, mai ales ca toti stiu ca sunt destule fete care sangereaza. oricum nu ai stat virgina ca sa impresionezi pe cineva, ci fiindca nu ai iubit pe cineva indeajuns in ultimii 2 ani.

| unknøwn a răspuns (pentru alexiss_9225):

Deci tu nu faci ce VREI din cauza ALTORA.
Tu a cui viaţă o trăieşti mă?
Moralitatea să o sugă, nu există, e doar un concept de aparenţă. Pentru oameni proşti în spasme.
Dacă nu te crede, e retardat şi eu zic să-l dai afară din maşină la prima curbă mai largă, să ai aşa peste 100.
În primul rând că o relaţie se bazează pe încredere. Nu există? Bun. Pa.
În al doilea rând e obsedat de fantezia purităţii. Nu-ţi plac fanteziştii? Bun. Pa.

E atât de simplu...

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU cred că mai eşti virgină ( nici dpdv fizic )!
Este suficientă o penetrare ce 2-3 cm pentru a RUPE himenul...

Din moment ce te-a penetrat, cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă NU a curs sânge.

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

| sofisis a răspuns:

Te-ai dezvirginat, stai calma. Daca ai avut contact sexual nu mai esti virgina.
Probabil ai himenul elastic si inca nu s-a rupt, sau poate il aveai deja semi-rupt si acum s-a rupt fara mari dureri de cap.
Nu este obligatoriu sa iti curga sange la dezvirginare.

| alexiss_9225 explică (pentru sofisis):

Nu aveam cum sa il am semi rupt pentru ca nu o mai facusem niciodata! probabil da, este elastic. si nici nu m-a durut

| sofisis a răspuns (pentru alexiss_9225):

Himenul nu se rupe doar de la contact sexual. daca ti-ai inceput viata sexuala se presupune ca ai deja ceva cunostinte apropo de asta.
El oricum se retrage cam 1 mm pe an la orice femeie, plus de asta se poate rupe foarte usor de la activitati sportive.

| Danysan a răspuns:

Ai fost atat de excitata incat nici nu ai mai acordat Importanta la asta si datorita faptului ca Lubrifiantu mai reduce din durere e Normal sa ai O Dezverginare fara Probleme.Himenul daca e Elastic nu s-a rupi si de aia nu a curs Sange sau este si o mica probabilitate sa fi o fata care nu are Sangerare la Dezverginare.Important e sa te Protejezi ca sa iti fie Bine.

| FoarteTareFrate a răspuns:

Buna. Se poate rupe si fara contact sexual.Himenul are intotdeauna o mica deschizatura ce-i permite sa ramana intact dupa introducerea unui tampon sau chiar al degetului in vagin. Uneori insa, el se poate rupe prin diferite activitati: mersul pe bicicleta, echitatie sau chiar gimnastica. Deci poate deja era rupt. Poate sa lipseasca cu desavarsire. Unele femei se nasc fara himen. Asta nu inseamna ca au sau vor avea vreo problema de sanatate din cauza asta. La altele, e ca si cum nu ar avea, asta pentru ca himenul este foarte elastic si se dilata fara a sangera. Sper ca te ajuta ce am spus. Fundita?happy

| Darius_Ionescu_1993 a răspuns:

Ai o gramada de raspunsuri pe aici legate de lubrifiant si himen.
eu zic ca te-ai jucat singura o vreme pana sa ajungi la contactul sexual propriu-zis.