| Loredana96 a întrebat:

Buna,astazi am implinit 6 luni decind sint cu iubitul meu.Ma bucura faptul...dar am o mare problema.Multe fete il plac,si ma urasc pe mine pentru ca sint cu el.Dar in cartierul nostru a venit o noua 'admiratoare'.Si s-a indragostit in el.El e un baiat foarte dragut, are ochi albastri, e foarte atragator.In toate aceste 6 luni m-am indragostit si m-am atasat mult de el.Inainte ca sa vina acea fata ei au comunicat pe facebook.Pe poze lui i s-a parut o fata draguta si linistita.Si i-a propus de 3 sa fie impreuna dar ea nu a acceptat, pentru ca era cu mine si nu vroia sa imi faca mie rau.Cind a venit in cartierul nostru si s-au cunoscut in fata lui nu i-a placut de fel de dinsa, e foarte nebuna striga, danseaza.Dar era prea tirziu pentru ca eu am aflat ca el a vrut sa fie cu ea impreuna.Fie...am clarificat lucrurile cu el.Si-a cerut scuze si a spus:doar in momente ca astea iti inveti lectia.
L-am iertat pentru ca il iubesc.
Fata aia e draguta,doar ca e nebunica,mereu striga, ride, danseaza.Ea ma suna in fiecare zi si ma cheama in oras sa mai vorbim.Ea vrea sa prieteneasca cu mine ca sa se apropie mai mult de el.Stiu ca va face orice sa ne desparta.
Eu nu vreau sa ne despartimcrying crying crying
Ce sa fac? Cum sa ma comport?

Răspuns Câştigător
| rousz a răspuns:

Dar tu mentine-ti relatia cum ai facut si pana acum ...atata timp cat el te iubeste si tu il iubesti nu aveti de ce sa va temeti! daca el va accepta o noua relatie cu fata aceea si te va lasa pentru ea, atunci nu te-a iubit, ci doar poate ca a tinut la tine, caci iubirea nu se uita intr-o ziwinking cel mai bine este sa discuti cu el si sa ajungeti la un comun acord... gandeste-te ca asa cum ti-a ascuns adevarul atunci asa mai putea face si a 2 a oara. ti-am zis, vorbiti caci nimeni nu te intelege mai bine ca el si pe tine nimeni nu il intelege mai bine ca tinewinking succes

4 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Stii proverbul ala... Si amas a alguien, dejalo ir. Si regresa es tuyo, si no, nunca lo fue(Daca iubesti pe cineva, lasa-l/las-o sa plece. Daca se va intoarce e al tau/a ta, daca nu, nu a fost niciodata).
Deci, daca el te iubeste, fata aceea nu o sa poata face nimic sa ti-l ia. Daca nu te iubeste, nu vei putea face nimic sa impiedici asta.

| LovellyAngel a răspuns:

In locu tau o bateam pe aia de ii sareau capacelelaughing. Si pe prieten la fel.
Dar, revin la problema ta. Daca a vrut sa fie cu ea, e un nesimtit. Vezi ce face si la primul semn ca are ceva cu aia dai cu flit si, drum bun cale batuta!

| Kitty1212 a răspuns:

Foarte nasol... Poi uite accepta invitatia fetei respective si vorbeste cu ea calm si explica-i situatia mai exact ca tu il iubesti pe el si etc. Daca vezi ca ea continua devi mai serioasa. Dar sti pana la urma daca el nu mai vrea sa fie cu tine lasa-lwinking Poate nu era el pentru tine. Acum depinde cata incredere ai tu in el. Oricum fi foarte atenta cu ei, te pop si iti doresc numai bine'

| LulyXOXO a răspuns:

Pai ar trebui sa ii spui fetei aleia ca nu vrei sa ai nici o problema cu ea si ca tu chiar il iubesti. happywinking