| Numeutilizator1235 a întrebat:

Bună, avort spontan sau nu?
Am avut raport sexual în ianuarie, eram la sfârșit de menstruatie și a ejaculat în mine, am avut menstruatie luna urm cu i întârziere de 14 zile, luna aceasta a venit cu 2 zile mai repede, în prima zi m-a durut foarte foarte tare înainte să mi se pornească, și nu se simțea ca și crampele, mă dureau ovarele, iar a doua zi am fost efectiv plină de sânge și pe pantaloni ( nu am pățit asta niciodată ) și am avut un cheag de sânge cred dar era exagerat de mare, aproximativ de mărimea unui gălbenuș de ou, foarte mazgoz, după am mai sângerat puțin ziua următoare și am terminat perioada de ciclu …. Nu am făcut test de sarcină deși mă simțeam de parcă aș fi fost dar având ciclu presupun ca era de la el. Un răspuns mi-ar fi de ajutor fără comentarii urate vă rog

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Atat timp cat ti-a venit menstruatia nu poate fi vorba de nicio sarcina.Cheagurile de sange sunt de obicei normale, insa depinde de la caz la caz.

| Numeutilizator1235 explică (pentru dullcat):

Da știu ca sunt normale, dar acesta mi s-a părut exagerat de mare, și niciodată nu am pățit să mă doare ovare așa de tare, presupun ca am și o problema la ovare ar trebui să consult un medic? Se poate întâmpla ceva grav dacă nu o fac?

| dullcat a răspuns (pentru Numeutilizator1235):

Pai, durerea mult mai intensa decat de obicei e un semnal de alarma atunci se tot repeta.Despre cheaguri poti citi aici:

https://www.catena.ro/......si-remedii