| AnDutZzA020 a întrebat:

Azi am avut primul contact sexual, iar prietenul meu a reusit sa bage numai capul. A impins tare si tot nu a intrat mai mult. Oare de ce?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tu pui intrebari asa la vrajeala in alta postare ai facut sex acuma cica nu a intrat hotareste fata ai facut sau nu, la 14 ani isi arde de sex ce sa spun super maturitate si educatie

| Alcyon a răspuns:

Asa cum a zis si cel de mai sus, la 14 ani ai tai, corpul nu e suficient de dezvoltat pentru relatii sexuale. E si periculos sa mai continui, pentru ca te-ai putea trezi cu leziuni la nivel genital. Exista si posibilitatea cam trista, de a te imbolnavi de vaginism (contractare involuntara a muschilor vaginali care face penetrarea foarte dureroasa), fiindca corpul tau percepe actul sexual ca pe o agresiune si nu ca pe ceva placut, din cauza ca nu e pregatit pentru asa ceva.

| Danzell a răspuns:

Pot fi mai multe cauze.
ori era prea moale a lui,
ori ai strans tu prea tare.

| MiruD a răspuns:

Si a venit si restul enuntului. tongue
Pai poate nu era destul de "teapan" ca sa intre.

Răspuns utilizator avertizat
| Kirito21 a răspuns:

Pentru ca esti la o varsta mult prea frageda si corpul tau nu este inca destul de dezvoltat pentru acest pas.

| bilopart a răspuns:

Esti virgina. Trebue sa suporti durerea!

| IonescuAdriana78 a răspuns:

Pentru ca esti stramta jos. Eu am patit-o.

| WeedWizard a răspuns:

Nu aveau loc umerii.