| Izma a întrebat:

Aseara am avut primul contact sexual si problema este ca sunt cam speriata ca as putea fi insarcinata. Nu a fost protejat.

Prietenul meu zice ca a stiut ce a facut si ca nu sunt. Prima data m-a penetrat si nu a reusit sa rupa himenul deoarece ma durea prea tare, apoi el s-a terminat straight face, s-a sters si apoi a luat-o de la capat.
Si azi de dimineata mi-a fost rau si m-a durut capul...

Exista posibilitatea de a fi gravida?straight face

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Exista posibilitatea sa fii gravida. Ea depinde de perioada ciclului menstrual in care erai, dar este probabil de cel putin 30%. Prietenul tau nu are absolut nici o idee ce ar trebui sa faca. Dupa ejaculare, daca vroia sa reduca riscul, trebuia sa urineze si sa se spele cu multa apa, stersul nu are absolut nici o valoare.
Simptomele din aceasta dimineata nu au nici o legatura cu sarcina, simptomele de sarcina apar peste cam 5 saptamani de la conceptie.

| Marius2011 a răspuns:

Pt inceput prietenu tau e un dobitoc :Xfara suparare odata ce a ejaculat trebuie sa ia prezervativu degeaba s-a sters ca tot aia e ca pe canalul penisului au ramas spermatozoizi si pana la urma chiar asa d greu era sa i zici sa puna prezervativ? nu mai ajungeai aici(nu condamn nimic.) capu te-a durut de la stres, iar acum depinde ai 2 variante 1 dar nu tio recomand...ar fi sa iei postinor 2... iar 2 peste 2 saptamani fa un test de sarcina si vezi.iar daca iti vine menstruatia poti rasufla usurata si alta data daca tot o faci. fa-o ma cu caciulita daca iubitu si tu vreti senzati naturale ia ma durex ultra thin (nu fac reclama) si gata si vo trageti fara risk happy

| bia0000 a răspuns:

Parca suntem in secolul 1 cand nimeni nu a auzit de prezervative si alte metode de contraceptie!

| anaservic a răspuns:

Da, bineinteles! dar pentru siguranta ta, peste 7 zile fa-ti un test de sarcina. NU il mai lasa sa te penetreze fara un prezervativ! Pe langa boli, poti ramane insarcinata si uite, stai in tensiune si cu frica ca poate poate vei avea un bebe...

| Izma explică:

Am uitat totusi sa zic ca duminica mi s-a terminat ciclul straight face

| Atzumy98 a răspuns:

Nu cred,daca nu s-a rupt himenul nu sunt sanse mari, poate de 00000000, 1% si pe mine ma doare capu, poate fi de la soare :*

| Andreea357 a răspuns:

Daca nu si-a dat drumu in tine NU n-ai cum dar daca ti-a bagat-o si si-a dat atunci DA esti,dar numai el stie ce a facut,si la ce simtome ai nu e neparat de la contactul sexual,poate sa-ti fie rau si de la ceai facut aseara ca tea epuiazat, dar mai bina fa-ti un test de sarcina, bafta kiss

| AnonimEsteEu a răspuns:

Sunt niste sanse foarte mari sa ramai gravida din pacate, dar s-ar putea sa nu.Mult succes sa verifica zilnc daca esti sau nu gravida.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde unde a ejaculat. Daca si-a dat drumul in tine,riscul de a ramane e foarte mare, dar daca nu, nu cred.Eu o fac mereu neprotejat dar nu-si da drumul in mine, si pana acum nu am ramas.Iar faptul ca te durea capul si ti-a fost rau, nu are nicio legatura cu faptul ca ai putea fi insarcinata.Simptomele sarcinii apar abia dupa doua saptamani.
Ti-ai putea face un test de sarcina, dar asta dupa doua saptamani.
Bafta!happy