| anonim_4396 a întrebat:

Buna happy
Azi m-am hotarat sa ii zic fetei pe care o plac sentimentul meu, ea nu mi-a zis nimic sad. Fata este foarte timida in timpul scolii se mai uita pe la mine, eu cand ma uit la ea isi schimba privirea. Sa inteleg ca a place sau ceva, sa o presez putin?

3 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Cel mai bine e să vorbeşti cu ea.Dar nu grăbi lucrurile.Invit-o la un suc, la un film, ceva plăcut.Vezi dacă aveţi interese comune.Cunoaşte-o mai bine şi apoi vezi ce e de făcut.Succes!

| lolly a răspuns:

Daca este timida, arata-i ca nu esti un obsedat ca nu esti sufocant. si fa-o sa se simta bine in preajma ta, in asa fel incat cand nu esti tu sa-ti simta lipsa. Si eu sunt o fata timida, si asteptam mereu ca baiatul sa faca primul pas.

| JustFreedom a răspuns:

Fetele sunt obsedate dupa romantism, tio spun din punctul de vedere al unei fete, incearca sa ii arati ce simti ca daca e timida cu vorbitul nu reusesti prea multe.iai o floare, ia-o in brate fai o poezie. bafta!