| Aѕнℓєу♥ a întrebat:

Baiatul de care imi place imi zice "pitica". Eu ii zic "puiut".
Il iubesc enorm el nu stie dar cand a auzit varsta mea nu stiu ce'a fost in gandul lui.Eu am 14 ani iar el 17.Numai prietenele mele stiu ca'l plac.Plang pentru el, nu pot sa traiesc fara el. El mi-a zis acum 4 zile ca n'o sa mai fie singur si ca va avea o prietena.Am ramas socata. L'am intrebat de unde o cunoaste, si el mi-a zis ca de la un prieten. A inceput sa-mi curga cate'o lacrima.Deci numai suport, am vrut sa ma omor pentru el.Nu mai suport. Fara el nu sunt nimic pe lume. Vorbim pe mess, ma baga in seama eu pe el dar.mai e ceva. Fata de care ii place nu e de'aici. I'am spus ca relatiile de la indepartare nu merg. Mi'a zis ca am dreptate, si mi-a zambit.Il iubesc enorm cand il vad ma uit la el si nu pot sa trec cu vederea ca el nu ma place.Adica,voi poate credeti ca sunt geloasa dar nu sunt.Eu sunt trista si. cea mai mare bucurie pentru mine e sa ma placa. Daca o sa-mi spuneti ca trebuie sa'i spun ca'l plac nu pot.Desi stiu ca e buna solutia, dar nu pot.Mai demult, i'a zis prietenului lui ca ma place desi prietenul lui e un impocrit.Cand a auzit cati ani am nu stiu ce s-a intamplat cu el.Nu cred ca ma mai place.Il iubesc mai mult decat viata mea.Plang mereu dupa el.
Ce sa fac? aaa si inca ceva.Are nr meu de tel dar nu ma suna.Mai demult m'a sunat sa-mi zica "vrei sa fii cu mine?"Eu i'am raspuns "Nu stiu sa ne vedem si pe urma". Si prietenul prietenei mele ma place.Se uita atent la mine, vorbeste dar ma enerveaza.Mai multi ma plac. Adica prieteni de'ai lui baiatul asta pe care vreau sa fiu eu cu el.Sunt nebuna dupa baiatul asta.
va multumesc ff mult.

6 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Să lăsăm poveştile şi s-o luăm direct. Ai două variante, da? Alege:
1. Stai şi te uiţi la el cum e cu altă persoană în timp ce tu plângi şi "mori " după el.
2. Îi spui că îl placi mai mult ca pe un simplu prieten şi vezi ce îţi spune, măcar ştii că ai încercat.
Să ştii că nimeni nu a murit din asta. Nu putem să-ţi spunem altceva decât să vorbeşti cu el. Altfel cum să afle că-l placi? Nu cred că visează asta noaptea. Baftă!

| claudia_7744 a răspuns:

Hmmm! nu mi se pare deloc mare diferenta de varsta! si din cate vad te cam contrazici acum spuii ca i-a zis unui prieten d al lui ca te place acum zici ca nu te place.nu cred ca diferenta de varsta e un impediment pentru el! daca il iubesti atata de mult poti sa faci orice sacrificiu nu? atunci fal pe cel mai mic si anume sa fii sincera cu el! spune-i ce simti tu dar fara sa-l faci sa creada ca esti inebunita dupa el si ca te omori sau din astea. spune-i doar ca il placi si tiar place sa fii cu el! daca ai sai spui faza cu omoratu si ca nu vezi viata fara el.sar putea sa se cam umfle in pene si sa stea cu tine si sa-si bata joc de tine fiind sigur ca nai sal parasesti niciodata!
cel mai simplu e sa vb cu el ii spui ca il placi si ca ai auzit ca si el te place si ca ti se pare ca s-a schimbat un pic dupa ce a aflat varsta ta! intreaba-l daca are vreo problema cu astia 3 ani! vezi u cum e mai binetongue
dar eu iti spun ca daca esti sincera si spui ce simti nai nimic de pierdut chiar daca n-ar accepta sa fie cu tine macar ai scapa de secretul asta(care oarecum e o povara)! pup:*

| AdY a răspuns:

Cum naibii poti iubi asa tare incit sa te omori? se prostii mai ai prin cap? ai de abia 14 ani si mai ai de trait atitia ani. Vei trece prin multe provocari si prin multe suferinte dar daca te vei impiedica de fiecare atit de tare nu vei face fata. Viata e un joc dureros dar macar are grafica 3d. Viata este asa cum tio doresti tu. Trebuie sati doresti foarte mult...

| J0hn a răspuns:

Nu are rost sa plangi dupa el. ai o viata in fata si nu ma lua cu " am vrut / vreau sa ma omor " ca o dai in prostie. adica nu concep sa te omori pentru un baiat fata raised eyebrows la varsta asta. nea nu merita. ai grija :* b-)

| aura_1762 a răspuns:

Pai eu zic sal intrebi sau sa astepti nu cred ca totusi e din cauza varstei eu am stat cu unu exact ca tine era cu 3 ani mai mare decat mine si a fost frumos dar daca nu poti sta cu el incearca sa-l uiti sau gaseste un loc unde sa ramaneti doar voi doi roaga o fata si prietenii tai etc. si sa va jucati adevar provocare sau valoare el sau tu sa alegeti provocare si fata(prietena ta)sal puna sa te saruti cu el sau sa-ti spuna ca te iubeste sau invers alte solutii nu stiu sincer imi pare rau ca suferi dar multa bafta!

| Cristina_5086 a răspuns:

El fiind baiat de 17 ani vrea ceva mai mult de la o fata si tu la 14 ani nu cred ca esti dispusa sa ii oferi tot cesi doreste el, incearca sa gasesti un alt baiat care sati placa si sa te placa. si sa nu crezi ca relatiile la distanta nu merg. unele is mai durabile la distanta decat daca stau unu langa celalalt asta depinde de oameni...