| Anonimmm a întrebat:

Buna buna, deci sa incepem am o problema f mare zic eu :d. Sunt cu un baiat de o luna si o saptamana are 19 ani face 20, eu am 16 :d. Faza e ca mama e plecata din tara si ea ma lasa sa stau cu el chiar daca se gandeste foarte departe. Tatal meu [ vitreg ] nu ma lasa sa stau cu el straight face zice ca e prea mare si ca cine stie ce as putea sa fac cu el, adica se gandeste ca pot face sex cu el sa profite de mine si as putea ramane insarcinata dupa sa ma lase cu copilul. de o saptamana nu m.am mai int cu el pentru ca daca ii zic tatalui meu ca vreau sa plec undeva ma duce el cu masina si tot asa e ca un fel de badiguard pentru mine. Faza e ca eu tin la baiatul asta si nu as vrea sa fac sex cu el cel putin nu acum e prea devreme si nici nu sunt pregatita pentru pasul asta, iar el nu mi. a zis nimic de genu adica nu se gandeste la asa ceva. Tin la el si nu vreau sa ma despart de el.

Un sfat pls sad... Dau funda.

Mersi ca ati citit >big grin

7 răspunsuri:
| Alleee18 a răspuns:

Poate ar trebui sa ii spui mamei tale. poate va vorbi ea cu tatal tau sa ii explice ce iti doresti dar trebuie sa ai si tu grija.stai linistita, chiar daca nu ti a cerut pana acum sa faceti sex, daca are 20 de ani crede ma ca nu va dura mult pana isi va dori asa ceva.si e simplu sa vezi de ce.pentru ca are aproape 20 de ani. e o nevoie pentru el si. sper ca ai prins ideea. dar nu ai de unde sa stii. daca tine la tine cu adevarat poate va avea rabdare sa fii si tu pregatita.incearca sa vorbesti deshis si cu tatal tau si spune i ca te deranjeaza comportamentul lui. sper sa te inteleaga.bft:*

| UninspiredName a răspuns:

Pai si noi ce sfat vrei sa iti dam?
cum sa scapi de taiktu?
pai. pur si simplu ii zici ca te duci undeva, si ca il suni cand termini.si te duce acolo unde vrei tu... apoi tu astepti sa plece si te duci in alta parte sa te int cu pr tau...si cand terminati te duci inapoi unde te'a dus taiktu/. trebuie sa inveti sa minti.
Succestonguebig grin

| Mirela_1854 a răspuns:

Heyhappy. Buna in primul rand.

Din ce spui tu imi dau seama ca tii la el si ai si incredere in el desi va cunoasteti de putin timp. Nu vreau sa te intorc impotriva lui dar. baietii sunt smecheri toti. Nu ma refer ca isi bat joc dar uite iti sp un ex: O pr f buna de-a mea era impreuna cu un baiat de 2 luni si nu il iubea atat de mult, tinea la el doar. El se purta super. nu vb despre sex si nu o presa deloc. Tot purtandu-se asa cu ea, a inceput sa il iubeasca enorm si dupa 4-5 luni nu putea sta fara el. iti dai seama apoi ca a urmat sa faca sex si nu mai era asa " printul din poveste" ca la inceput.

Faza e ca baietii fac orice, se umilesc in ultimul hal pentru a obtine ce isi dorescwinking. iar noi ii credemhappy. Nu fii dezamagita. poate baiatul asta, nu e asathinking eu ti-am sp povestea pentru a te putea gandii putinhappy.

Un sfat ar fi sa te gandesti daca poti continua muuuulta vreme relatia cu acest baiat sau nuthinking Daca simti ca relatia poate fii de lunga durata atunci ca sa te poti intalnii cu el... spune`i tatalui tau sa te duca la o prietena, te lasa cu masina.intrii in scara ( daca sta la casa o rogi sa te primeasca pana pleaca elhee hee ) apoi te poti intalnii cu pr tauhappy.

Cam atat pot spune sper ca te-am ajutat :*

P. S. Nu te purta urat cu pr tau acum din cauza celor spuse de minehee hee. Poate nu are nicio vina saracul happy.

Pup si ai grija:*

| zeitaana a răspuns:

Eu cred ca tatal tau(vitreg) are dreptate.
Nu stiu de ce dar nu imi pare o idee buna.
Oricum daca chiar il iubesti si nu il crezi in stare sa faca asa ceva. e hotararea ta.

| Roberta_3237 a răspuns:

Asa-i cu parintiihappy simt mereu nevoia de a se implica in viata celor apropiatihappyEste greu sa ajungi sa-i multumesti tongue pentru ca s-*ar putea sa uiti de nevoile tale, lundu-le prea in serios pe ale lor, dar cea care decide esti doar tuhappyDepinde de tine cat le perimiti sa-ti influenteze deciziile, important este sa aveti incredere unul in celalalt si sa reusiti sa treceti peste presiunea celor din jurul vostru. O relatie este sau ar trebui sa fie o experienta de viata, din care sa inveti.Asa ca nu te gandi ca pierzi timpul sau ca nu-i asculti pe cei din jurul tau fiind cu acest tip, ci gandeste-te ca experimentezi o relatie din care ar trebui sa invetitongue. Poate daca ai incerca sa stai de vorba si cu tatal tau ar intelege cum sta treaba.kiss
Te pupkiss

| Aura_9911 a răspuns:

Eu zic sa incerci sa vorbesti intai cu tatal tau, mai ales ca ai zis ca mama ta e plecata.
Incearca sa ii explici ce fel de om e prietenul tau si apoi...smug... vb cu prietenul tau sa iesiti toti trei: tu, tatal tau si iubitul tau. O sa vorbeasca depre tine, fii sigura. Asa o sa il convinga cum e si o sa aiba incredere in el. Poate de atunci inainte o sa te ia chiar iubitul tau de acasa si sa te si aduca inapoi. O data ce tatal tau a prins incredere in iubitul tau va fi mult mai simpla relatia voastra. apoi va puteti gandi si la sex si tatal tau in timp se va desprinde de relatia voastra si va va lasa sa fiti fericiti. Asta merge, iti zic sigur. am trecut si eu prin asta. Exact asa mi s-a rezolvat problema. te pup:* sa ma anunti daca a mers:*

| kathyangel a răspuns:

Pai, in toata povestea asta nu prea ai zis, daca acel baiat tine la tine, sau daca iti arata daca te iubeste.Asa sunt parinti, si asta e treaba lor, sa aiba grija de noi.Deci prima data gandeste-te daca el tine la tine, ce intenti are, vb deschis cu el.Si daca cumva nu-i place de u si no sa fiti impreune, nu fi trista, no sa fie nici primul nici ultimul, asa e viata f grea si rea, si o sa vezi ca o sa iubesti si alti baieti poate chiar mai mult decat pe acesta.In rest ai grija de u, si vezi u cum faci in continuare. Good Luck! Pusz :*