| Laurik800 a întrebat:

Dupa ce parintii se despart copilul care se casatoreste a cui permisiune trebuie sa o aiba? a tatalui biologic sau a tatalui vitreg?

Răspuns Câştigător
| Karizma a răspuns:

A tatalui biologic ca doar el ti-a dat viata, cel vitreg nu poate face nimic sa te opreasca doar daca iti spune mama ta sa faci ca el dar asa nu are nimic de spus.Doar atunci cand il prezinti pe baiat la parinti mai are ceva de spus, dar in rrst tatal biologic ti-am spus, el ti-a dat voata deci el decide cu cine ti-o petrci.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asta nu conteaza si daca gandim in profunditate ar trebui sa aiba parerea tatalui biologic, dar daca acesta a fost un nesimtit si nu i-a pasat de fiul lui poate sa obtina acordul tatalui vitreg (in caz ca l-a crescut cum se cuvine).

| KellyGreen a răspuns:

In opinaia mea a tatalui biologic ca doar el te'a facut.

| Gabonne1982 a răspuns:

A niciunuia.Doar daca copilul este minor are nevoie de asa ceva. Daca este major, poate sa nici nu-i invite la nunta sau la starea civila (daca nu se intelege cu ei, sau au obiectii in legatura cu alesul)

| annkaa a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui mai mult sa tina de parerea tatalui biologic, dar si parerea tatalui vitreg conteazahappy

| szmotovio a răspuns:

Dar ce varsta are copilul de vrea permsiie? ca daca are 18 ani nu mai e nevoie de asa ceva
in caz contrar ii va trtebui aprobarea parintelui in grija caruia se afla

| R3sPeCt a răspuns:

De la care vrei tu, si de la care tine mai mult la tine, dar permisiunea e o prostie, apoi tu te casatoresti si e viata ta! oricum, casa de piatra.ciaoo

| Sedativ a răspuns:

Normal a tatalui biologic, dar depinde de ce alege si copilul acum.
sau daca se demonstreaza ca tatal biologic nu poate avea grija de tine sau te-a abandonat, cu tatal vitreg.

| bia0000 a răspuns:

Depinde cu cine te intelegi mai bine! asta tine numai de tine degeaba este tata biologic daca nu se poarta frumos cu tinehappy

| yoelidutza a răspuns:

Normal ca a tatalui biologic, doar daca ai numele tatalui vitreg

| Laurik800 explică:

Nu e cazul meu acesta eu doar am vazut la un film ceva de genu si eram curioasa big grinbig grinbig grinbig grin

| RaInBoW_6912 a răspuns:

Desigur ca al tatalui biologic doar el sau mama ta buna are dreptul dea detine copilulbig grin

| Anamaria150 a răspuns:

Al tatalui biologic.