| XXAngelXX243 a întrebat:

cam la ce varsta trebuie sa iti vina ciclul/?

Răspuns Câştigător
| b3bitsa a răspuns:

Depinde cat de dezvoltata esti. In general vine cam intre 11-14 ani, dar in unele cazuri se poate sa vina si la 18 ani...

5 răspunsuri:
| mihaMGB a răspuns:

Scumpa,depinde de fiecare femeie in parte.In general primul ciclul menstrual apare la fetele cu varsta intre 11-18 ani.Majoritatea fetelor au prima menstruatia in jur de 13-14 ani.

| gohsty a răspuns:

Ciclul nu iti vine la o varsta anume or la o luna anume.La unii poate venii de la 9 la altii de la 14-15 chiar 18.

| denylov3 a răspuns:

In jur de 11-12 in mod normal depinde de corpul pe care il ai poate sa apara ciclul si la 14-15 ani. sper ca te-am ajutat

| KawaiiBroccoli a răspuns:

Biologia de clasa a 7-a laughing)

Uite, iti dau un fel de grafic:

0.7%- la 10 ani
2.3%- la 11 ani
12.1%- la 12 ani
27.5%- la 13 ani
27, 5%- la 14 ani
20.5%- la 15 ani
9.4%- la 16 ani

Acuma. DEPINDE de fiecare fata.

Oricum, daca nu ai crede acel grafic, poti sa cauti un manualde biologie de clasa a 7-a de la editura Corint, si gasesti la pag. 12. laughing

| DonHunter a răspuns:

Ai sa iti doresti sa nu iti vinawinking laughing