| linutzza23 a întrebat:

La ce varsta mi-ar putea sa-mi vina ciclul

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Depinde de organism de cat de dezvoltata esti, de alimentatie, etc... teoretic intre 11-16 ani.

9 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Intre 11 si 16 happy

| Crucified a răspuns:

Depinde de p**** ta

| Ina93 a răspuns:

De la 13 ani pana la 17 ani cam asa este intervalul.

| PsyhoWoman a răspuns:

De pe la 11 in sus happy

| DanceWithTheLittleGirl a răspuns:

Acum ciclul vine foarte devreme incepe sunt cazuri in care le-a venit fetelor la 9-10 ani. daca esti dezvoltata iti poate veni mai repede.

| 354 a răspuns:

Buna ziua! Ciclul menstrual apare din ce in ce mai repede, deseori de la varsta de 10 ani. Dar media se situeaza in jurul varstei de 13 ani.Asra depinde si de cat esti tu de dezvoltata, dar din ce stiu eu este ca ciclul menstrual apare atunci cand mintea unei fete este pregatita! dar si oraganismul! semnele care ti-ar putea da de inteles ca iti vine ciclul sunt multe, de ex cresterea parului in zona intima si in alte parti ....si mai ales lichidul acela galben, pe care il ai pe lenjeria intima este un semn! sper ca te-am ajutat!

| BubleBluexD a răspuns:

~Ciclul poaet sa-ti vina inter varsta de 11-16 ani [cel mai bine este sa-ti vina *** varsta de 13, 14 anihappy.]

| AnneSweet a răspuns:

11-18 ani eu sau si mai traziu

| Giorgix a răspuns:

Depinde de cat de dezvoltata esti, normal ar trebui intre 14 si 16, am auzit ca nu e bine sa iti vina nici prea devreme nici prea tarziu