| anonim_4396 a întrebat:

care este marimea normala a penisului la 15 ani?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu exista o marime standard.Marimea poate fi influentata de dezvoltarea fizica a ta. In cazul barbatilor romani adulti pe baze statistice s-a ajuns la concluzia ca dimensiunea medie este de 12, 73 cm. Iti poti raporta dimensiunea penisului tau la aceasta medie pentru a-ti da seama cat esti de dotat. http://www.buzznews.ro/......ri-studiu/

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Lungimea penisului trebuie sa fie dublul varstei deci tu trebuie sa ai penisul de 30 cm

| Emilian65 a răspuns:

Marimea normala a penisului este intre 12-15 cm, in functie si de varsta fiecarui individ.

| TheAlexCrt a răspuns:

Buna intrebare

| TheAlexCrt a răspuns:

Deci sunt peste medie, e bine laughing Am un prieten care in clasa a 6-a avea 15-16 cm -_- adica serios acum laughing

| Vlad402 a răspuns (pentru TheAlexCrt):

Nu avea...va mintea

| ftchandrei a răspuns:

Nu e adevarat ca marimea trebuie sa fie dubla varstei... fiecare are ''dotarile'' lui depinde si cat esti de dezvoltat... eu unu la 15 ani am 13 cm dar pentru varsta mea sunt destul de dezvoltat fata de alti prieteni ..concluzie : nu iti fa probleme in legatura cu marimea ca oricum pana la 18 ani se tot dezvolta laughing)