| Visatorul_3011 a întrebat:

Buna- Care sunt efectele benefice ale masturbari? si Care sunt efectele negative ale unei masturbari?
Dau funda plus vot pentru cine imi da un raspuns clar si folositorwinking
Ps-daca tot raspundeti la aceasta intrebare va rog mult tratatio cu seriozitatewinking
Mss Mooolt kiss

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A trecut ceva timp de cind am terminat armata, e greu sa-mi mai aduc aminte.Din ce am citit nu prea am incredere dar cred ca nu prezinta efecte negative decit daca e practicata in exces.Si mai adaug ca efect negativ o oarecare inhibitie ceea ce va duce la o anumita acomodare cind treci la o viata sexuala normala.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Benefic: asa te mai descarci daca nu ai prietena si negativ e ca ai chef sa faci sex cu una. Masturbarea provoaca senzatia de a face sex cu o persoana de sex opus.

| MMihai a răspuns:

Dacă le ai cu Manuela, cred că riscul de a face mititica, pentru viol, poate că ar fi mai mic. Maneliștii adevărați, care le au bine, cu Manuela, mai și ejaculează precoce. Deseori nici nu trec bine, de porțile cetății, că se și predau, în fața inamicului.