| liveincolors a întrebat:

Cat de mult conteaza pentru voi starea materiala intr-o relatie?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, pentru mine nu conteaza acest aspect...mai bine sa fiu cu unu sarac dar sa il iubesc si impreuna putem realiza ceva in viata, decat cu unu bogat si care sa nu il iubesc si sa nu ne intelegem;
Acum depinde, daca vrei sa cladesti o familie, sa ai copii atunci trebuie sa te gandesti la acest aspect, daca aveti unde sa locuiti, daca aveti un serivicu stabil, dar asta nu inseamna ca imi aleg partenerul dupa starea lui materiala.
Niciodata nu m-a interesat asta, prietenul meu nu este deloc mai instarit ca mine, este modest, nici sarac dar nici bogat iar eu sunt deasemena modesta, adica ma multumesc cu ce am si cat am; eu sunt alaturi de prietenul meu si il iubesc asa cum e, nu l-as lasa pentru unu care are o stare materiala mai buna, iubirea e tot ce conteaza.

25 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu conteaza delochappy

| Anca a răspuns:

Conteazawinking
Nu vreau unu pe care sa-l intretin big grin

| paramore a răspuns:

Pentru mine nu conteaza deloc, eu apreciez o persoana numai pentru calitatile ei, urasc persoanele pe interes, ma apuca toti dracii cand aud cat o tipa:wow ce masina beton, asta e plin d bani!

| Sოﺁℓε a răspuns:

Nu conteaza !

| ramona_4785 a răspuns:

Deloc nu conteaza asta adica cu ce te incalzeste ca are masini si vile daca nu te iubeste traiesti degeaba daca nu simti ca esti iubit/a.

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Sincer, chiar daca nu e bine, conteaza. Dar cand iubesti pe cineva cu adevarat -ceea ce rar se intampla- nu mai conteaza nimic.

| gheorghita a răspuns:

Nu conteaza. Daca iubesti nu te intereseaza starea lui finaciara. numai ca vezi tu daca stati impreuna si nu aveti bani incep certurile cum platim aia cum luam aia. si tot asa. deci banii nu conteaza foarte mult da intretin o relatie :*

Răspuns utilizator avertizat
| SweetPrinces a răspuns:

nu ma intereseaza, de ce sa mas uita la unu bogat cica are de la mami si tati si daca il pui sa care o galeata cu apa pica din picioare, nu mi-ar trebui un barbat asa, am unu bun muncim impreuna, tot ce neam cumparat a fost din banii si munca noastra nu ne dat mami sau tati happy

| validana a răspuns:

Pentru mine nu conteaza deloc.Important intr-o relatie nu este starea materiala, ci dragostea, increderea si respectul. Fara aceste 3 lucruri, nu cred ca o relatie poate rezista mai mult de 2-3 zile.

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Nu conteaza si nici nu ma intereseaza dk ae bogat sau nu, nu stau pentru bani cu cineva, ci stau pentru iubirewinking. pot sa zic ca iubitu nu e cine stie ce bogat, dar are ceva posibilitati dat fiind ca tatal lui e in canada da nu s plini de bani, iar eu la fel nu am cine stie ce posibilitati.deciwinking nu conteaza banii

| eugem35 a răspuns:

Nu conteaza ca nu sunt materialist

| mikaela25 a răspuns:

Pt mine conteaza, am inteles ca pana la urma chiar daca sunt faliti tot fac pe dobitocii, deci eu sunt materialista.decat cu un fraier falit mai bine cu un fraier bogat.big grin

| puiuc a răspuns:

Pe mine nu ma intereseaza asa ceva. Cat timp este dragoste e super ok, ca dupa aia se poate face detoate iar cine se uita si se gandeste la ei nu o sa aiba fericire, bani noi ii facem.

| jjijnbbhfsrt a răspuns:

Pentru mine conteaza cat de cat.Stiu ca banii nu aduc fericirea, dar pe lumea asta fara bani nu obtii nimic.Eu imi doresc o persoana cu un venit normal care sa ma iubeasca, nu vreau nimic exagerat.

| denisa_2911 a răspuns:

Cred ca pentru orice om conteaza intr-o proportie stare materiala, nu cred ca un om ar spune nu-mi place ca are banihappy. Pana la urma traim din bani.Bine, pentru mine conteaza si aia 40 % iar restul de 60% tot ce trebuie intr-o relatie ma gandesc la o relatie mai serioasa, ca relatii doar pentru bani sunt cu miile.

Cred ca la toti/toate le-ar place sa aiba iubitul/a bani, dar normal cel mai mult intr-o relatie serioasa care va urma cu casatorie si asa mai departe trebuie iubire, intelegere, respect.etc si banii vor veni pe parcurshappy

| procust a răspuns:

Conteaza doar la inceput cand iti doresti sa ti impresionezi partenerul/partenera.in functie de aceast/acesta poti alege si alte variante de impresionat, glume, romantism, inteligenta, etc.mai apoi, cand relatia avanseaza, starea materiala isi pierde din importanta.

| Licurici_4986 a răspuns:

Daca vreodata ai noroc in viata sa intalnesti un baiat bogat. si in sertarul lui de la birou o sa gasesti un pistol sa nu eziti sa il folosesti ...cu cap rolling on the floor

| Okia a răspuns:

Totusi conteaza, cel putin pentru mine, nu imi doresc un tip foarte bogat dar strictul necesar si sa ma mai si rasfete din cand in cand:d

| medex3 a răspuns:

Foarte mult.

| al3 a răspuns:

Este destul de importanta si starea materiala deoarece cand esti invitat la un show nu poti sa nu te duci din motiv ca prietenul tau/prietena ta nu are bani sau cand se organizeaza ceva.eu nu sunt materialista dar sa aiba strictul necesar pentru el macar.sa fie in stare sa isi plateasca consumatia lui si sa isi cumpere ceea ce are el nevoie daca nu se poate mai mult, macar atat.happy

| ḭṆḠḕṙḀṠ a răspuns:

Conteaza... dar nu foarte mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar nu conteaza starea materiala atunci cand iubesti! Totusi daca sunt ambii destepti, pot sa isi gaseasca un loc de munca, doar no sa stea sa moara de foame!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine nu conteaza deloc.Sa ma iubeasca si sa il iubesc.Restul e o poveste dragutahappy. si relax.

| Youanna a răspuns:

Intr-o mica masura conteaza