| Youanna a întrebat:

In ce masura puneti accent pe situatia materiala intr-o relatie de prietenie/iubire?

a) Deloc
b) Intr-o foarte mica masura
c) Intr-o mica masura
d) Conteaza 50%
e) Intr-o mare masura
f) Intr-o foarte mare masura
g) Situatia materiala este cea mai importanta

Răspuns Câştigător
| AndyLavy a răspuns:

C)intr-o mica masura.

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Yoana in primul rand trebuie sa ne referim la istoria noastra de milioane de ani ca vanatori si culegatori ca sa intelegem asta,pe atunci femeia alegea masculu care aducea cea mai multa hrana adica era bun vanator in prezent este cam la fel femeia alege barbatul mai cu stare materiala mai buna economica si desigur foarte importanta este personalitatea in special bunatatea ceva universal ne plac oameni buni,glumeti,seriosi,hotarati,harnici,curati,intelegeti pentru barbat conta mult fizicul adica proportia soldurilor care inseamna ca ea poate sa nasca ok copilu fara complicati se stie ca obezitatea dauneaza nasterilor,solduri,fata simetrica,sanii,fund astea sunt cea ce ne atrage apoi personalitatea
sincer conteaza cat de cat m-ar interesa sa aiba un loc de munca,sa nu fumeze,sa nu risipeasca banii aiurea, sa fie hotarata, dupa cum vezi nu suntem femini nici masculini si un puzzele de combinati sunt curios fete baietoase ce alegeri au, sau baieti gay in fine
aleg d, nu pot alege pe cinev care uraste munca si i place lenea

| Caro34 a răspuns:

Parerea mea e a)! Daca te iubeste si-l iubesti, poti face impreuna cu el avere! Importanta este intelegerea celor 2 persoane si fiecare sa aplice legea lui OM! Nu te imprieteni sau casatori din interes; adio iubire! Noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

D) conteaza 50 %. parerea mea.

| dragodana a răspuns:

Salut! Raspunsul meu este C pentru ca am banii mei, dar nici sa fie un coate goale care sa n-aiba nici dupa ce sa bea apa.Imi place sa primesc cadouri de ziua mea etc, macar atunci.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

A) Deloc

Am multe hectare de teren mostenite de la tata, nu duc lipsa de nimic.

| varcolaccc a răspuns:

La fete conteaza G

| piticelm a răspuns:

Nu conteaza deloc pentru mine, eu nu am stiut ce situatie materiala are prietenul meu timp de multe luni, apoi am aflat abia dupa nu stiu cat timp ca are masina si multe altele.Nici nu ma interesa, nici nu l-am intrebat vreodata.

| ionandreea97 a răspuns:

A) Deloc
Trebuie intai sa te uiti la persoana respectiva, sa se potriveasca cu tine si sa va intelegeti. Personal, as prefera sa fiu saraca dar sa stiu ca e cineva care ma iubeste cu adevarat decat sa ma casatoresc cu unu bogat care sa ma bata /cine stie ce sa-m mai faca.

| Helena08 a răspuns:

A) O relatie adevarata de iubire se intemeiaza exclusiv pe iubire.

| Maria652Diana a răspuns:

C. Intr-o mica masura big grin
Dar depinde si de situatie. De exemplu daca ar sta acasa toata ziua si mai ales degeaba si cu o situatie materiala foarte proasta nu as sta deloc cu el. Adica eu as fi cu el ca sa fim impreuna, sa ne iubim. Nu sa il crescwinking

| alicestefania a răspuns:

B. intr-o foarte mica masura

| Marino_Mihai_1993 a răspuns:

C) intr-o mica masura

| Flor_Livia_1993 a răspuns:

C.Intr-o mica masura.