| Pinky_1411 a întrebat:

Cat de mult este afectata o relatie, daca partenerul inca este bun prieten cu fostele iubite? :*

6 răspunsuri:
| Diavolulestefemeie a răspuns:

Nu afectează deloc relaţia. Numai baiatul să nu petreacă mai mult timp cu prietenele decît cu iubita. Pa-pa

| CandyES a răspuns:

Este afectata daca baiatul da motive iubitei sale sa creada altceva decat este si normal daca iubita lui ete cam geloasa asta inseamna ca tine mult la el si nu vrea sal piarda el ar treubui sa respecte asta. FOSTELE or vor face mereu pe ACTUALA sa se simta ciudat si sa creada ca el inca mai are sentimente pentru ele, si sa fim seriosi mereu asa va fi!

| Candice a răspuns:

Depinde daca partenera actuala este geloasa. Intr-o masura afecteaza relatia, dar daca cei doi comunica baiatul poate renunta la prietenia cu fosta.

| rainbow_8592 a răspuns:

Sincer eu am fost pusa in situatia asta si nu mi-a fost deloc binestraight face
Atata timp cat esti cu cineva, vorbesc acum la general, nu cred ca e bine sa mai ai tangente cu fostele sau fostii.Adica e ok sa mai vorbiti din cand in cand,dar nu sa existe prietenia aia foarte buna intre cei doi.
Relatia poate fii afectata atata timp cat nu exista comunicare,cat timp nu spui ce te deranjeaza,el poate nu vede nimic rau in a fii bun prieten cu fostele iubite, dar daca tu da, vorbeste cu el si expica`i.Eu asta am facut si acum e totul okbig grin

| Pikachuuuu a răspuns:

Ei bine, normal nu ar trebui sa afecteze, pentru ca doua persoane, chiar daca nu mai au relatile de inainte, asta nu inseamna ca nu pot pastra o pelatie de prietenie...dar conteaza cat de geloasa este fata...

| Ella_2083 a răspuns:

S-a cam zis ce era de spus, si totusi cam greu de crezut, prietenia se transforma in dragoste dar dragostea in prietenie...NU.