| MartinAlabert a întrebat:

Ce femei considerati voi ca sunt frumoase?
Top si link dupa parerea voastra.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Consider ca fata din avatarul tau e frumoasa de ce?

are o fața simetrica,are o coafura frumoasa,par lung, are sanii dezvoltati asta semifica fertilitate,are talia mica,daca vei vedea fete frumoase vei vedea ca multe au in comun aceste trasaturi,ceea ce inseamna ca nu sunt culturale si genetice,adica barbati sunt programati sa se exicte cand vad sanii,vagin,fund,fața simetrica,cica si parul blond dar nu se stie de ce parul blond ne place, nou suntem niste masinari biologice conduse de genele noastre, scopul e reproducerea, spunea un savant ca lumea e un teatru al reproduceri umane asa e, oriunde privim observam ca sexul e scopul nostru apropo si vocea conteaza, fetele au vocea mai sexy la ovulatie si miros diferit la ovulatie

http://www.scientia.ro/......i-sex.html

22 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu nu team jignit, dar vad ca e ceva tipic romanesc sa jignesti omul

| lpavel a răspuns:

Toate femeile sunt frumoase dac nu sunt grase big grin

| alexandru0sorin a răspuns:

Man eu nu pot sa fac un link pentru ca la mine toata lumea are cate ceva frumos la el sau ea si e greu sa cuantifici care are mai valoros dar trebuie sa recunosc ca unele femei mi se par mai atragatoare dar totul depinde de multe variabile clasa sociala, educatie, forma fetei, coafura, etc.

| RAY a răspuns (pentru alexandru0sorin):

Atractia fizica nu depinde de clasa sociala sau de educatie

| alexandru0sorin a răspuns (pentru RAY):

Man pentru mine depinde pentru ca alea sunt ambele lucruri care influenteeaza cum se imbraca cineva si cum se ingrijeste deci se reflecta in aspect

| RAY a răspuns (pentru alexandru0sorin):

Man ceea ce ne place nu noi alegem, o fata frumoasa dezbracata fie ca vrei fie ca nu vrei creierul tau va da mai mult sange spre penis decat spre creier adica se va scula penisul, nu noi alegem ca x e frumoasa si inconstient alegem asta, isi place de ceva in mod rational ca e inteligenta, buna dar asta nu isi scoala penisul, o tocilara nu va atrage barbati in jurul ei

| alexandru0sorin a răspuns (pentru RAY):

Vrei sa spui ca alegerea inconstienta nu este influentata de societatea in care traim si de valorile culturale implicite? reactia de dezgust fata de o patura sociala inferioara este una invatata, dar nu este una constienta si se aplica si cand e vorba de atragerea pe care o ai fata de unele persoane.

eu n-am zis nicaieri ca e vorba de o alegere voita aici man te rog nu interpeta vorbele mele.

| RAY a răspuns (pentru alexandru0sorin):

In mod categoric NU,daca ai calatori in trecut ai vedea ca exact acelasi lucruri lea atras pe barbati de milioane de ani,vezi cleopatra sau zeitele egiptenilor,vezi vedea ca exista un fel de chesti care se repeta fața simetrica, sanii, talie mica,fund, sunt trasaturi genetice, societatea nu poate schimba adn ul uman da te poate prosti, manipula ca nu e asa, reactia de degust exista si la copii mici deci e genetica, desigur ca lor nu le e frica de anumite chesti ca nu le-au descoperit asa cum daca pui un soarece langa o pisica ala nu va fugi de langa ea ca nu stie ce va face cu el dar are scris in genetica lui sa se fereasca de pisica si invers, in nici o societate de pe pamant oamenii urati sau grasi nu sunt populari

| alexandru0sorin a răspuns (pentru RAY):

Man explica-mi tu mine cum ai calatorit in trecut ca sa confirmi chestia asta.

eu o sa iti contrazic unul singur din puncte pentru ca nu am acum timp sa ma iau de toate dar te anunt ca vorbesti prostii pe care nu le argumentezi deloc: " in nici o societate de pe pamant oamenii urati sau grasi nu sunt populari"

uite o societate unde cultura a dictat standardele de frumusete: https://www.vice.com/en_us/article/the-fat-farms-of-mauritania

in mauritania cu cat e mai grasa o femeie cu atat e considerata mai frumoasa si nu este singura locatie pe pamant unde acest lucru are loc. nu stiu de unde ai impresia ca ce spui este adevarat, dar tu vorbesti povesti hai sa fim seriosi aici te rog sa nu dezinformezi publicul

| alexandru0sorin a răspuns (pentru RAY):

De ce crezi ca idolii frumuseti si a fertilitati a multor civilizatii din antichitate (peru, orientul mijlociu, pesteri in europa) erau femei deosebit de grase? pentru ca asta era atragator si insemna frumusete atunci.

| RAY a răspuns (pentru alexandru0sorin):

Am scris eu ca am calatorit in timp era un exemplu omule
daca ai fi citit articolul ai fi aflat ca fetele alea beau mult lapte pentru o maturizare mai rapida

nu e adevarat asa ceva pur simplu ei considera maturizarea egala cu greutatea fetelor, dar o grasana urata tot urata va fi, indiferent de cultura oamenii frumosi sunt populari, eu nu dezinformez pe nimeni cei frumos tuturor place cei urat nimanui

| RAY a răspuns (pentru alexandru0sorin):

Care idoli ai fertilitati erau niste grasane urate? atunci de ce cleopatra nu era o grasana urata?

| RAY a răspuns (pentru alexandru0sorin):

Http://www.descopera.ro/......s-in-viata
Economistiii au examinat cu atentie rolul pe care frumusetea fizica il joaca atat in timpul anilor de scoala, cat si in obtinerea unui loc de munca sau in inteimeierea unei familii. Cercetari anterioare au mai fost efectuate, insa au vizat in exclusivitate lumea adultilor. In realitate, succesul adus de un aspect fizic placut, porneste inca din copilarie si influenteaza viata viitorului adult. In timpul liceului, adolescentii cu trasaturi placute, obtin mai usor rezultate bune, iar calificativele influenteaza si faciliteaza obtinerea unui loc la facultate. Mai departe, angajatorii se arata mai sensibili fata de acestia, desigur, motivati si de rezultatele scolare sau de cursurile urmate.

| RAY a răspuns (pentru alexandru0sorin):

Crezi ca babuta care vorbeste acolo in interviu este o femeie atragatoare? sanii mari atrag barbati asta se stie, fetele cand beau lapte ele se maturiseaza mai repede astfel prin greutatea lor da iluzia ca sunt mature, dar fetele sunt tinere, bine acea societate e una rara, sunt convins ca barbati si de acolo ar prefera o femeie frumoasa europeana dar asa se multumesc cu ce au

| LordBolton a răspuns (pentru RAY):

"atunci de ce cleopatra nu era o grasana urata?" grasana nu stiu daca era dar nu era chiar asa frumoasa cum este portretizata in cultura moderna (era cam urata).

| RAY a răspuns (pentru LordBolton):

Ai vazut-o?

| LordBolton a răspuns (pentru RAY):

Daca reprezentarile pe monede se pun http://www.renocoinclub.org/images/cleopatra-coin.jpg

| RAY a răspuns (pentru LordBolton):

Posibil ca acolo avea o varsta inaintata

| RAY a răspuns (pentru LordBolton):

Cleopatra a fost considerata din toteauna drept cea mai frumoasă femeie din lume. "Dacă nasul Cleopatrei ar fi fost mai scurt, fața lumii ar fi fost alta", spunea Blaise Pascal despre regina Egiptului. Pascal credea că femeile cu nasul lung sunt mai atrăgătoare și că poate acest amănunt i-ar fi atras pe Cezar și pe Marc Antoniu[necesită citare]. În realitate, nu se știe cum arăta nasul Cleopatrei. În limba greacă, "Cleopatra" semnifică "gloria tatălui", însă numele se pare că nu a fost bine ales deoarece "preferata tatălui" în familia reginei era Arsinoe, sora cea mică. Cleopatra nu purta bijuterii. Vorbea șapte limbi, beneficiind corespunzător originii de o educație aleasă.

https://ro.wikipedia.org/wiki/Cleopatra

| RAY a răspuns (pentru alexandru0sorin):

Consider ca fata din avatarul tau e frumoasa de ce?

are o fața simetrica,are o coafura frumoasa,par lung, are sanii dezvoltati asta semifica fertilitate,are talia mica,daca vei vedea fete frumoase vei vedea ca multe au in comun aceste trasaturi,ceea ce inseamna ca nu sunt culturale si genetice,adica barbati sunt programati sa se exicte cand vad sanii,vagin,fund,fața simetrica,cica si parul blond dar nu se stie de ce parul blond ne place, nou suntem niste masinari biologice conduse de genele noastre, scopul e reproducerea, spunea un savant ca lumea e un teatru al reproduceri umane asa e, oriunde privim observam ca sexul e scopul nostru apropo si vocea conteaza, fetele au vocea mai sexy la ovulatie si miros diferit la ovulatie

http://www.scientia.ro/......i-sex.html