| llljk a întrebat:

Bună
Ce medie de vîrstă ar fi potrivită între o fată şi un băiat pentru a se căsători?
Aştept părerile voastre.

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

E putin inversa pusa problema! Esential este ca voi sa va intelegeti si iubiti, si sa aveti multe in comun, etc! Anii, intre 5 si 10 e ok!

Mircea Radu si-a luat una cu 20 de ani mai tanara, iar Horia Brenciu cu 5 mai mare - el 40 ea 45! Sa fie afectiune, repect, prietenie, buna intelegere, etc! Bafta!

15 răspunsuri:
| forever4you a răspuns:

Buna.
Dupa mine trebuie doar ca baiatul sa fie mai mare ca fata, atat! Dar nici de asta nu ar trebui tinut cont..conteaza sentimentele nu varstawinking

| mona a răspuns:

Varsta potrivita ar fi undeva dupa 25 de ani si pentru fete si pentru baieti

| pinkflower a răspuns:

Nu conteaza varsta. Daca cei doi indragostiti chiar se iubesc nu conteaza. De obicei baiatul este mai mare decat fata cam cu max. 7 ani.

| wolder a răspuns:

Parerea mea e ca media ar fi intre 1 si 6 ani

| Azµre a răspuns:

Mai mult de 10 să nu fie!

| Oana92 a răspuns:

Maxim 10 ani diferenta!

| Xenya a răspuns:

Maxim 7 ani intre cei 2 si nu conteaza care este mai mare.

| NuMaContrazice a răspuns:

Eu cred ca maxim 5-6 ani ar fi ok.

Răspuns utilizator avertizat
| Isabella95 a răspuns:

Fata sa fie mai mica cu 3 4 ani iar baiatul mai mare decat ea!

| Smile3 a răspuns:

Nu conteaza! Dar asa, cam 2-3 ani(baiatul mai mare!)

| Denisadeny1 a răspuns:

Poi fata pe undeva 25-27 de ani si baiatul 28-29

| bengalezu999 a răspuns (pentru Denisadeny1):

Vezi sa nu stiu fete care sau maritat la 20 de ani si au si copii baieti la fel

| ladiesman28 a răspuns:

23-25 ani este virsta porivita dar nu iti sfatui sa te casatoresti daca ai undeva 18-20 ani o sa-ti pierzi viata in zadar asa

| alinkamika a răspuns:

Consider ca max 6 ani, asa e normal (: