| aanonimm a întrebat:

ce parere aveti despre circumcizia penisului? Nu credeti ca un penis circumcis arata mai dragut si este si mai igienic pentru baieti in acelasi timp? Eu am vazut in realitate doar un penis circumcis, cred ca mi-ar fi un pic scarba sa ating unul normallaughing))

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Un penis circumcis este la fel de frumos ca unul necircumcis. S-a demonstrat ca circumcizia nu imbunatateste igiena (daca barbatul nu se spala suficient) si scade excitatia. Prin urmare, circumcizia este recomandata doar la fimoza, nu de rutina (nu vorbesc de circumciziile rituale). Nu stiu cum ar putea sa-ti fie scarba de penisul barbatului iubit...

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu este nici pe departe mai igienic.
În plus, procedura este dureroasă şi total inutilă.
Ţi-ar fi un pic scârbă? Dar oare bărbaţilor nu ar trebui să le fie un pic scârbă să te atingă jos pentru că ai făcut-o cu unul circumcis? Nu are nicio relevanţă, ştiu asta, dar tot nicio relevanţă nu are nici dacă penisul este circumcis sau nu.

Ah, şi încă ceva: Un penis circumcis oferă o plăcere mult mai scăzută masculului în cauză. Dar, desigur, de ce te-ar interesa pe tine asta căci doar fetele vor ca partenerii să fie tandri cu ele şi să se gândească la ele cum se simt dar ele niciodată nu se gândesc dacă partenerul lor se simte bine sau nu.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu sunt de acord cu tine!

E clar ca ai avut si tu parte in viata ta doar de un penis si ala circumscris si crezi ca ai dat de aurlaughing

Nu stiu cum o sa iti alegi tu partenerii in viitor dupa criteriul asta. Ii intrebi inainte ca sa nu iti fie scarba?!

Eu zic sa iti schimbi parerea macar pana dai si de 'unul' necircumscris! ca vorbesti in nestiinta!

identitate
| identitate a răspuns:

Mai igienic pe dracu'! Daca nu ti-a fost scarba cu asta nu o sa-ti fie nici cu unul normal.Nu stiu ce ti se pare mai frumos la unul circumscris, dar e problema ta.Si unde ai gasit unul? Hai ca stiu!"Iubitul" tau e di Israel sau e arab si e student la medicina! Iar tu studiezi anatomia cu el...Cand termina dolarii, sau cand trece la alta ca tine(repede), o sa-ti fie scarba de un penis circumscris si o sa vrei neaparat unul norma!tongue

| nimicitorul a răspuns (pentru identitate):

Vezi ca e mai igienic daca nu il ai asa sa vezi cum e mai bine taci.

| stresu a răspuns:

"arata mai dragut?" nu cred ca asta e scopul in sine al unui penis, ca doar nu e un iepuras pufos. Ala trebuie sa fie dragut.
In plus, unul normal ce are? Of, treceti peste barierele mentale si prejudecati ca va va fi mai bine!
Plus ca circumcizia = Au!

| Pupily92 a răspuns:

Http://www.circumcizia.org/galeriefoto.html

daca ai trece prin asta, ce parere a mai avea?

| Prezidentul a răspuns:

Inca o intrebare pusa la misto pe TPU... De ce exista prezervativ? Cred ca nu sti nici macar* asta... Pe acea scula se pot pune mai multe impuritati, pentru ca numai este protejata de preput.

| iliteo a răspuns:

E scarbos!

| masarq a răspuns:

Ma apuc si eu asa de dragul stiintei sa-ti leg vaginul cu ata poate iti place.

| aanonimm explică:

Sunt cazuri in care medicii au gresit, nu contest durerea, dar dupa parerea mea arata mai frumos.Sincer mi-ar fi scarba sa vad "capul" acela iesind din piele.

| aanonimm explică:

Mai "identitate", nu stii nimic despre viata mea sau iubitul meu, asa a limiteaza`te prim a raspunde la intrebarewinking