| Anonima3562 a întrebat:

Ce parere aveti despre o relatie cu un baiat mai mare cu 6 ani? Vi se pare normal? fata 17 ani si baiatul 23. happy

18 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

De ce nu?!
Dragostea nu are varsta plus ca nu e mare diferenta.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Eu spun un singur lucru, majoritatea userilor de aici il vor cataloga pe baiat pedofil si ca e periculos sa umble cu o minora ca tine...eu zic ca baiatul este iestet, nu mai ai mult si faci majoratul si de obicei la varsta asta fetele sunt mai naive iar baietii isteti profita de chestia asta. daca este normal? desigur ca este insa fi sigura ca baiatul ala nu cauta relatie serioasa bazata pe iubire si alte prostii cu care pierzi timpul, baiatul vrea sa se distreze. iti spun asta sa nu ramai dezamagita.

| wolder a răspuns:

Am stat un an si 7 luni cu un tip mai mare ca mine cu 6ani si a fost bine, se simte diferenta, tot felul de contazice stupide, mi-am luat unu de varsta cu mine si e mult mai bine

| neutrino a răspuns:

Pentru tine, nu, pentru el, da!

| Azµre a răspuns:

Depinde de concepția lui, dacă la 23 de ani se gândește că va face sex cu tine, îți zic nu e de tine. Dacă se gândește să aștepte să faci 18 ani sau când ești tu pregătită e cu totul altceva.
Depinde de caracterul fiecăruia și de ceea ce caută și vrea.
Eu aveam 21 de ani și prietena mea 17 când ne-am cunoscut și acum am 25 de ani și ea 21

| h3r a răspuns:

Nu știu dacă își are vreun rost părerea noastră, tu oricum n-o să renunți la el.

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Depinde de persoane şi de ocupaţia lor, zic eu.

| Danysan a răspuns:

E normal baietii de 22-23 de ani cauta de obicei relatii serioase.Nu mai au chef de aventuri. Daca te simti pregatita de o relatie in adevaratul sens al cuvantului nu vrajelei e ok. Tine cont un baiat de o varsta asa mare ai ce invata de la el. Oricum de obicei cam asa se creeaza o relatie stabila care poate evolua in viitor. Uita-te sa vezi ca majoritatea care sunt casatoriti cam asa e diferenta intre ei 5-6 ani ba chiar 7.

| SunnyDay88 a răspuns:

Diferenta de 6 ani e acceptabila, dar in cazul unor persoane mature.

problema nu e la el, e la tine. ai 17 ani si nu stiu daca esti inca hotarata in legatura cu ce vrei tu sa faci in viata, dar in urmatorii 4-5ani iti vei schimba gandirea si felul de a fi. daca vrei ca relatia sa fie una de viitor, e f complicat...

| varcolaccc a răspuns:

In ziua de azi majoritatea fetelor de 16 ani + ies cu baieti 18 -26 cam asa. La mine in liceu numai asa se intampla laughing

| CorneliaC a răspuns:

Eu zic ca e ok, atata timp cat te respecta si nu te obliga sa faci lucruri pe care nu le vrei.

| SelenaMe a răspuns:

Mi se pare normal

| ℓσяєภยş a răspuns:

Mama are 37 ani si tata are 42, deci nu conteaza varstawinking

| C26 a răspuns:

In ziua de azi nu prea mai conteaza varsta intr-o relatie happy. Parerea mea.hee hee
Eu am stat cu un baiat cu 12 ani mai mare decat mine. si nu regret nimic, doar ca am avut mult de suferit dupa urma luihee hee
Pt ca astia mari asa, sunt trecuti prin viata, si stie cum sa se joace cu noi happy
Acum tu faci cum crezi. straight face
Dar ai grije.

| annna69 a răspuns:

Si eu am 17 si prietenul meu 27. nu vad ce importanta are varsta daca tie iti place. si e important sa ii placa si lui
parerea mea e ca ai mai multe de invatat de la un barbat, decat de la un copil de varsta ta happy

| costelpopa94 a răspuns:

đacă are mașină convinge-l să o treacă pe numele tău si dupa cauta altulbig grin

| simonacreata a răspuns:

Esti destul de mititica ca varsta dar daca esti matura pentru varsta ta e ok. si un baiat la 23 de ani nu stii cum gandeste. si eu am 21 si iubitul meu 27 si ne intelegem foarte bine. nu te mai gandi ce cred alti important e sa iti fie tie benefica relatia (acum nu incurajez diferente de 100 de ani ) dar la tine e ok

| Ladyinred06 a răspuns:

Daca tie iti place restul nu mai conteaza, cu atat mai putin parerea celorlalti. Fa exact ceea ce simti si ce crezi tu ca e mai bine pentru tine. Crede-ma, nu veti fi nici primul nici ultimul cuplu cu diferenta de varsta, asa ca enjoy it!
winking