| SaRiNoOtZa a întrebat:

Este normal ca o fata de 14 ani sa aiba o relatie cu un baiat de 21 de ani? Mie una nu mi se pare fiindca el are 21 de ani si are alte idealuri si vrea ceva mai mult de la o relatie si ea este o copila de 14 ani si ar trebui sa aiba un prieten de 15-16 ani. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| ELD a răspuns:

Sunt de acord cu tine, dar nu numai idealurile sunt o cauza ci varsta:ea minorahappy el ar trebui sa judece mai mult.

15 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

E o diferenta mult prea mare. Diferenta e mare mai ales prin prisma varstei ei. Daca ea ar fi avut 21 si el 28 ar fi fost altceva. Oricum, nu ma pot increde prea mult in viitorul unei astfel de relatii.

| nobody_9468 a răspuns:

Si ma rog...ala de 16 ani daca e unul mai "de cartier" ce crezi ca vrea?
Cunosc destui care la 14 ani, ca baieti care au relatii cu fete tot de varsta lor si vor tot sex, ca si cei de 21 de ani.Nu vad care ar fi diferentastraight face

Bafta.

| danutsik a răspuns:

Moama cata diferenta 7 ani laughing
in dragoste totul e premis daca ei se inteleg bine dc nu?
de ce sa stea cu unu de 15-16 ani cum spui tu si sa nu se inteleagsa si sa certe mereu, ti.ar placea mai mult sa o vezi in situatia asta sau fericita cum probabil e acum
nervi ca nervi, dar cred ca e si vorba de un pic de gelozie din partea tawinking

| TabooR a răspuns:

Pai de 21 in nici un cazstraight facee chiar culmea dar cred ca de 15-16 ar fi mai bine

| divinuu a răspuns:

Depinde si de fata.de cat de dezvoltata este.psihic si fizichappy

| pensionar a răspuns:

Din tonul pe care il folosesti iti tradezi starea de nervozitate vizavi de o asemenea relatie, daca ma insel inseamna ca e vorba de tine si ai pus o intrebare indirecta oricum ar fi, sa nu te lasi condusa de emotii lasa inocenta virstei sa-si faca datoria, nu mai fi invidioasa. te pup!

| Litlle B a răspuns:

Mie mi se pare o diferenta destul de mare... mai ales in momentul de fata. peste cativa ani nu ar fi atat de vizibil, insa acum ar trebui sa isi faca prieteni de varste apropiate. Bineinteles, un baiat de 21 de ani isi doreste altceva de la viata in momentul acesta si nu cred ca o fata de 14 ani e in stare sa ii ofere.

| Monik_4320 a răspuns:

Diferenta de varsta este prea mare... mie nu mi se pare deloc normal... ea este inca minora

| DeyCj a răspuns:

Da.Depinde de caz şi de presoane.Social nu este normal pentru că no ar cam fi corupere de minori sau mai mult daca şi au realţii intime. îl poate costa scump pe el deşi poate pare mai apetisantă una tinerică şi crudă dar no totuşi încă la vârsta aia e cam tână ră pentrru sex de exemplu dar dacă el nu vrea numai asta de la ea şi o place pe ea aşa cum îi însens nu de obiect sexual sau să pună sexul pe ultimul loc şi să vrea ceva sincer cu fata
e alegerea ei şi nu văd ce ar fi aşa rău. Poate eventual o maturizare a ei mai rapidă decât i vârsta; dar asta e problema ei.

| botosel a răspuns:

Simplu. el vrea doar sex happy

| den_4336 a răspuns:

Da la fel si eu sunt de acord cu tine.Esti o fata cu capul pe umeri sa sti.Imi place foarte mult cum gandesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pey ai dreptate, dar nu se mai tine cont de varsta.priveste in jur! e probabil o simpla relatie.doar nu se casatoresc. poate ca el profita de ea sau poate nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Logic! El vrea sex!

| SaRiNoOtZa explică:

Nu este vorba despre mine si este vorba despre o prietena la care tin ca la o sora

| a răspuns:

Asa este. dar fiecare om isi incepe viata sexuala la ce varsta doreste.