| IHateLuvStorys a întrebat:

Ce parere aveti despre o relatie intre doi colegi de >clasa?:"
PRO sau CONTRA unei astfel de relatie? Argumentati:*
Care credeti ca ar fi avantajele si dezavantajele acestei relatii?big grin

Cine imi da cel mai convigator raspuns are fundita!happyhappyhappyhappy

Răspuns Câştigător
| Summer a răspuns:

Oo ce subiect frumos!
Sunt multe de spun. E ok sa fii cu un coleg de clasa. E foarte bine. Petreci mult timp cu el si prin asta te cunosti foarte bine. Intervine si ajutorul care il vei da cu mai multa bunavointa ca niciodata. Poti veni cu el la scl, poti sta in banca cu el, poti pleca, etc. Aici insa apar si dezavantajele. Datorita timpului intelungat care il vei petrece langa acest baiat e posibil sa intervina asa zisa plictiseala pentru ca nu numai ca veti fi in aceeasi clasa 5 6 ore pe zi, dar cu siguranta va veti intalni si in afara programului. In plus asta te`ar putea indeparta de colegii tai si te`ai putea simti putin privata de libertate. Cred ca deseori vb cu colegele, sau cu o colega mai apropiata in pauza despre relatia ta si vezi tu asta l`ar cam putea deranja; in general asta ii irita pe baieti. Totusi daca tu crezi ca poti imparti timpul cu restul colegilor din clasa in asa fel incat sa nu va sufocati unul pe altul si ca va veti putea intelege foarte bine merita sa incerci. Ce ti-am zis eu mai sus sunt lucruri in general, dar toate difera de la o relatie la o relatie! Succes!

7 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Eu sunt contra,orikt de dragut ar fi baiatul, cand nu vom mai fi colegi, putem avea o relatie.dezavantajul e acela ca daca va despartiti(e inevitabil),o sa-ti fie greu sa dai ochii cu el; sau daca il prinzi cum flirteaza cu alta,pici prost; va fi tot timpul langa tine(nu poti sa vb cu unu, ca sigur vei starni suspiciuni pentru el) etc deci sunt mai multe dezavantaje decat avantaje( este vorba de libertate, care va avea o limita pentru amandoi)

| push2gl a răspuns:

Eu cred ca ai avantajul ca il cunosti de mai mult timp decat daca l-ai intalni pe strada
dezavantaje intr-o eventuala relatie de acest gen nu ar trebui sa fie ca ar trebui sa-i stii obiceiurile deja

| djcrazyroxxy a răspuns:

Pai avantajele ar fi ca v-ati vedea tot timpul ai sti ce face... iar dezavantajele ca daca nu merge foarte bine relatia v-ati plictisi unu de celalalt.:d dar ar fi ok daca va merge relatia.asa ai fi mai mult cu el.love struck
bafta! IUbitiva mult.love struck:Xlove struck.:
fundita?love struck

| flori210 a răspuns:

Buna si hristos a inviat! din partea mea exista numai avantaje.pana acum am fost cu baieti care erau majoritatea timpului ocupati.acum sunt la liceu si am o relatie cu colegul meu de banca.totul este perfect! deci avantaje sunt o groaza! de exemplu va vedeti zilnic si o sa va cunoasteti mai bine, poti avea protectie deoarece nimeni din scoala nu o sa se lege de tine stiind ca ai o relatie cu un coleg care ar putea interveni imediat si lista continua! singurul dezavantaj este ca ati putea atrage unele priviri invidioase, dar si aici exista un avantaj pentru tine ca o sa te simti cea mai mandra ca sunt altele/altii invidiosi/invidioase pe voi.a da...si depinde si de varsta pe care o aveti.deoarece unii colegi(baieti)sunt mai imaturi pana la o anumita varsta si vor crede ca se pot distra pe seama voastra...dar asta depinde si de ce ti-am zis mai devreme "nimeni din scoala nu o sa se lege de tine". deci nu am ce sa-ti zic decat mult noroc!winking
fundita?:*

| SunShine_8563 a răspuns:

Pai mai bine nu ca la un momentat devine plictisitor si...plus i mult mai tare sa te pui cu unu si sa astepti cu nerabdare momentu in care va vedeti (daca asta se intampla mai rar o sa fie mai asteptat momentu)

| RedLove a răspuns:

Poi eu nu cred ca este CONTRA. adica dc ar fi importiva, daca cei 2 se iubestc :X ii de ajuns
Poi dezavantajele ar fi : sa zicem baiatul ii mai popular si nah sta mai mult cu prieteni ar pute so deranjeze pe fata respecvita :-s
Iar avantajul este ca daca nu are nici unul dintre ei fite si stau unul cu altul va fi un avantaj in relatia lorwinking Sper ca te-am ajutat

| Florica_5031 a răspuns:

Depinde de persoane, poate fi bine pentru ca petreceti mai mult timp impreuna sau poate fi rau pentru ca stati 6-7 ore pe zi in aceeasi incapere, daca va certati s-ar putea sa afle toata clasa lucruri personale...chestii care le spui doar prietenului
dar daca va iubiti nu conteaza ca sunteti in aceeasi clasa, conteaza doar ca va iubiti