| NimenixD a întrebat:

Ce părere aveţi despre relaţiile la distanţă? Fundă happy

Răspuns Câştigător
| malishka93 a răspuns:

La moment sunt intr-o relatie la distanta, eu in Portugalia el Romania! Avem 5 luni de cind suportam asta si mai trebuie inca citeva luni,e foarte dificil,citeodata vreau sa pun punct ca cam incep sa ma satur,dar il iubesc si rabd! apare gelozia, neincrederea, te gindesti oare cu cine este unde ce face! e dificil foarte dificil as spune dar este posibil daca iubirea e sincera! O zi buna si sa treci peste distanta sa nu distrugeti iubirea!

11 răspunsuri:
| maradi3 a răspuns:

Conteaza mult cat sentiment esti dispus sa bagi intr-o asemenea relatie! Poate dura luni bune, ani chiar daca stii ca intr-un final, poti avea langa tine pentru tot restul vietii persoana iubita! Bafta!

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Sunt cele mai bune daca respectivul trimite bani ca boul fara sa-i oferi nimic in schimb. Vrei sa avem o relatie la distanta? daca da sa-ti trimit IBAN-ul meu tongue

| tabittha a răspuns:

Eu nu am o parerea prea buna, dar acum depinde si de cat de des a avedeti, va vorbiti, de cand sunteti impreuna. Dar daca nu v-ati vazut niciodata, nu-ti pune sperante prea mari, sa nu suferi apoi.

| ToxicGirl a răspuns:

Unele sunt minunate la inceput.dar dupa o vreme incepe dorul de persoana anumita.si suferinta e foarte mare...deci inainte de a incepe o relatie la distanta trebuie sa te gandesti foarte bine happy

| bebelotz a răspuns:

Buna. Scumpo vreau sa precizez in primul rand ca eu "sunt o experta in relatii la distanta" laughing adica ca am avut cateva relatii bune la distanta si stiu foarte bine cum e, asaaa... Acum ideea sta in felul urmator: depinde enorm de mult de sentimentele voastre unul fata de altul depinde de cat va iubiti ca sa aveti sanse sa fiti impreuna. Insa un lucru cert iti zic: daca nu va iubiti foarte mult nu veti rezista ca cuplu la distanta pentru nimic in lume. De exemplu eu l-am asteptat F... sa vina din Spania 5 luni si apoi a venit si am fost impreuna. Sau actualul meu iubit tot asa este la o distanta de aproximativ 120 km si e cam greu sa ne vedem mai ales ca el este si cu munca si cu toate acestea pentru ca ne iubim facem tot posibilul sa ne vedem sa comunicam mult in ciuda distantei dintre noi, de aceea afirm ca daca nu exista iubire relatia asta nu mai dura 6 luni sub nicio forma.
Cu privire la tine, un sfat: daca il iubesti nu lasa niciodata ca distanta asta sa o simtiti mereu sa va loviti de ea ca de un zid invizibil; da-i impresia ca mereu esti langa el (desi nu esti) si ca sti tot ce face tot ce e bine si rau in viata lui, app succeswinking

| Spinoasa a răspuns:

O relatie la distanta poate reprezenta o piatra de incercare in viata unui cuplu. Dar atunci cand este vorba despre sentimente sincere, nimic nu ar trebui sa stea in calea acestora. Totusi, deznodamantul relatiilor la distanta nu este intotdeauna unul fericit.Deci ar trebui foarte multa incredere sa ai o asemenea relatie si mai ales iubire si multa.multa comunicare.Si eu o astfel de relatie nu pot sa spun ca totul e minunat, as fi ipocrita, dar e ok ne intelegem bine si ne vedem o data a 2-3-4 saptamani depinde de timpul lui.

| 5123fsda a răspuns:

Poi 90% din ele esuaza...sad din pacate (o stiu din proprie experienta)
Dar, daca incerci nu pierzi nimic poate voi sunteti printre cei 10%

| dededydy a răspuns:

De multe ori nu rezista, dar e frumos sa stii ca acolo undeva cineva se gandeste la tine. Funda?

| uusername a răspuns:

Este foarte greu sa stai la distanta, apare neincrederea, gelozia.dar daca iubesti treci peste toate.si eu am stat departe de prietenul meu 4 luni a fost ff greu dar am suportat amandoi

| TrassnniiLovesYo a răspuns:

Daca va iubiti cu adevarat si nu exista ''tentatii'' in jurul vostru s-ar putea sa dureze o vreme dar numai o vreme! Pentru ca nimeni nu poate rezista la nesfarsit.

| andreutza15b a răspuns:

Sh eu am avut o relatie l dinstanta dar ne-am despartit...dar daca incerci nai nimic d pierdut...successss