| Summerismine a întrebat:

Ce parere aveti despre relatiile la distanta si cum ar putea ele sa devina realitate (adica sa te intalnesti cu persoana X)?

Răspuns Câştigător
| Anet a răspuns:

Mie personal imi plac relatiile la distanta in ciuda faptului ca am fost implicata intr-o astfel de relatie o singura data si nu a durat foarte mult(7 luni si ceva doar) din cauza faptului ca prietenul meu nu era la fel de puternic ca si mine si distanta ne-a despartit pana la urma, iar acum suntem doar prieteni foarte buni.Noi ne-am vazut o singura data si am stat cateva zile impreuna,insa sentimentul ala care apare atunci cand astepti cateva luni sa te intalnesti cu persoana iubita nu poate fi descris in cuvinte, e mai intens decat daca ai castiga premiul cel mare la loterie.O relatie la distanta se bazeaza in primul rand pe comunicare si incredere, problema apare in schimb atunci cand o sa vreti sa va vedeti live fiindca daca nu aveti 18 ani sau niste parinti ingaduitori si o situatie materiala buna e destul de aiurea, aici referindu-ma in cazul distantelor mari.In orice caz sunt foarte frumoase aceste relatii, insa se sufera mult, dar daca va iubiti merita sa incercati.Bafta si iubiti-va mult :*

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu dau rezultat relatiile la distanta.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Distanta e o problema importanta intr-o relatie. Insa daca dorinta celor doi e mai puternica decat problema, atunci dorinta castiga, insa distanta adaugata celorlalte probleme care apar, fara exceptie, scade din sanse. E ca la matematica, chestie de probabilitate: sanse mai mari (compatibilitate, comunicare, atractie fizica, interese si activitati comune) - succes mai sigur. Curiozitatea poate fi mare, insa nu uita proverbul: ochii care nu se vad, se uita.

| xButterflyxX a răspuns:

Pai relatiile la distanta se bazeaza pe increderea reciproca, sinceritate si fidelitate. Atata timp cat monotonia nu intrevine intre cei doi si se inteleg, iubesc si au posibilitatea de a se vede lunar sau o data pe saptamana, nu vad de ce nu ar functiona o astfel de relatie happy. Si nu este greu sa te vezi cu pers. respectiva, adica ori vi tu la el ori vine el la tine. Sper ca te-am ajutat:*

| StefanJobs a răspuns:

Functioneaza doar daca distanta e mai mica decat penisul lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost si eu cndva in cazul asta si a fost naspa nu stiu cum.big grin