| ♀╰☆╮ღDolce Pynkye♀╰☆╮ღ a întrebat:

Buna:*Ce parere aveti?:S Credeti ca un baiat ma poate iubi intr-un timp atat de scurt gen o luna:S Credeti ca se poate numi dragoste la prima vedere:X:O Dau fundita:*happy... pup

Răspuns Câştigător
| Monik_6267 a răspuns:

Da, normal ca exista dragoste la prima vedere si mai ales se poate sa apara dragostea intr-o luna. Daca el iti spune ca te iubeste, lasa-l sa iti demonstreze asta si nu il il contrazice, spunandu-i ca nu poate sa apara intr-un timp asa de scurt pentru ca el ar putea sa inteleaga ca tu nu il iubesti.Trebuie sa ai oricum grija, sa incerci sa nu pui foarte mult suflet de la inceput, pentru ca nu poti cunoaste o persoana atat de rapede si risti sa suferi. Mai lasa sa treaca un timp si ai sa iti dai seama daca este iubire sau nu.

3 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Dragoste la prima vedere inseamna ca te-a iubit/a simtit ceva mai diferit pentru tine din prima, dar un baiat poate sa te iubeasca si in mai putin de o luna, daca stiti amandoi cum sa va comportatitonguewinking

| mihaela_7412 a răspuns:

Da se poate ca el sa se fi indragostit de tine si u de el, si se poate indragosti intr-o luna orice e posibil daca va simtiti bine impreuna si va intelegeti dragostea apare si nu e greu

exista dragoste la prima vedere si poate asa a fost si la tine succes si o rel fericita fundita?

| gabitzu25_3443 a răspuns:

Iubire la prima vedere sunt sigur ca exista, iar sentimentele pe care cineva le are intr-un timp asa de scurt nu cred ca se numesc iubire ci mai degraba as spune ca e o afectiune pe care o ai pentru cineva, care seamana destul de mult, probabil cu o intensitate mare, dar care spre deosebire de iubire nu are o baza stabila, asa ca daca ti-a zis ca te iubeste din prima luna si u nu stii daca e adevarat eu spun ca sunt doua posibilitati, ori chiar are acele sentimente, ori vrea ceva de la u, asa ca gandeste-te inainte sa pui mult suflet