| Anonim007X a întrebat:

Credeti ca se poate uita prima dragoste? Sau ca se mai poate iubi la fel pe altcineva?

7 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Depinde de situatie, de tipul despartirii! Daca se incheie cu o tradare nu numai ca iti doresti sa uiti dar si urasti, detesti! Iubesti dar nu la fel si nici nu trebuie!

| bia0000 a răspuns:

Iti vei aminti mereu de prima dragoste dar poti iubi si mai mult

| angela111 a răspuns:

Prima dragoste nu se uita chiar daca vrei! In schimb sa iubesti din nou se va intampla cu siguranta. Iubirea difera de la o persoana la alta. Nu exista nici o iubire la fel! Iubirea poate fi "de mama","de tata", "de sora", "de barbat" etc. Niciodata nu se pot compara doua iubiri intre ele. Chiar daca ma repet.sentimentele sunt diferite de la o persoana la alta. Fie ca primesti sau daruiesti iubire. Asta este parerea mea si sper ca ti-am putut fi de ajutor.

| MariiLetz a răspuns:

Nu...prima dragoste e cea mai intensa :X

| pantofipantofi a răspuns:

La fel de intens nu, nu se poate, de uitat...depinde de persoana, am o prietena care a reusit dupa 6 ani sa il uite complet, si ma bucur pentru ea ca stiu cat a suferit

| Ramo_9946 a răspuns:

Nu se poate uita prima dragostelove struck mai ales daca v-ati iubit mult.Si nucred ca mai poti iubi vreodata asa pe cineva ca pe primul:d Eu nu am fost in situatia asta si nici nu am sa fiu:dDar nu o sa uiti prima dragoste niciodata, nici mama mea nu a uitat dup 20 si cv d ani mereu isi aduce aminte ce frumos a fost:dhappy

| someonelikeu a răspuns:

Nu se poate uita prima dragoste mereu ati vei aminti de ea si ati va ramane in suflet. si da se poate iubi la fel pe altcineva poate chiar mai mult. depinde de pers.