| Nathalie18 a întrebat:

Ce pot face sa nu mai sufar? Cum devin indiferenta si nepasatoare? Vreau sa nu mai simt nimic pentru nimeni, nici dragoste nici compasiune, mila etc. Pentru ca nu mai pot asa. Ce trebuie sa fac? Cum renunt la aceste sentimente? Am suferit si sufar enorm si nimanui nu i pasa daca traiesc sau mor. Toti sunt foarte indiferenti chiar daca eu ma sufoc suferind. Ma gandesc mereu la trecut si ma simt vinovata pentru ca toti zic ca e vina mea si ca sufar si ca tin la cine nu trebuie

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Repet pentru en ori, fetele fac selectia sexuala la specia numita homos sapiens, barbati filtreaza atat, asa ca numai te plange tu i alegi asa ca lasa dramele virtuale, cand dati de baieti seriosi, cuminti i inselati cu curvari sau i bagati in zona prieteniei

| Freya1 a răspuns:

Nu vreau sa fiu rautacioasa dar sti bine ca am vorbit la inceput despre ce urmeaza sa faci si ce ai sisifacut facut.
Tu suferi mai mult din cauza esecului in dragoste pe care ti-am spus ca il vei avea o data ce il vei lua pe respectivul.A fost prima ta iubire si e normal sa suferi dar trebuia sa constientizezi de la inceput ca acel om nu este de tine ceia ce tu stiai dar te-ai incapatanat ca il schimbi tu.Omul nu se schimba numai daca vrea iar ca sa poti trebuie sa ai un pic de experienta.Nu trebuie sa ii pese cuiva daca traiesti sau mori pentru ca oameni sunt egoisti trebuie sa iti pese tie si sa lupti tu sa mergi inainte si sa ai grija pe viitor ce oameni iei in viata ta.

| HazelEyes77 a răspuns:

Suntem in totalitate raspunzatori pentru alegerile noastre si nu i putem invinui pe cei din jur daca lucrurile ies prost si suferim un esec. Intr adevar oamenii sunt reci, indiferenti, suspiciosi si egoisti unii cu altii dar asta e o consecinta a vremurilor actuale nu putem blama pe nimeni pentru tristetea, suferinta si neajunsurile noastre. Cu toti facem greseli, intampinam obstacole suntem dezamagiti de unele persoane dar invatam sa trecem peste asta si ne ridicam. Stii cum se spune: ce nu te doboara te intareste! Incearca sa fii mai puternica si sa te inconjori de oameni care tin sincer la tine si care merita toata atentia ta. In timp o sa fii mai selectiva cand alegi persoanele de langa tine si n o sa te mai lasi afectata de orice. Nu trebui sa te inraiesti daca cineva ti a facut, tu pastreaza ti sufletul cald si fii persoana minunata care esti dar nu te lasa calcata in picioare. O sa rasara soarele si pe strada ta. Capul sus. Numai bine iti doresc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca tii la cine nu trebuie asta pot sa cred, chiar daca nu te cunosc nici pe tine, nici la cine tii... Evident de aici si toate problemele pe care le-ai putea avea si starea in care ai ajuns pe baza lor. Clar si simplu, tine la cineva care sa tina la tine si iti va schimba viata. Succes!

Răspuns utilizator avertizat