| C26 a întrebat:

Buna happy.
Ce pot sa fac sa ma dezlipesc de trecut?happy
De 6 luni ma confrunt cu o problema - nu il pot uita pe fostul happy
Problema sta cam asa.
Eu stau cu un baiat, dar nu ma pot atasa deloc de el.
Si fostul are si el o iubita sad Si din cate am vazut eu, nu prea e asa serioasa treaba intre ei, mai mult din partea lui, ca acea fata e indragostita lulea de el laughing
Acum cateva zile am fost la munca la fostul cu niste treaba, si el ma luase in brate, si mi-a vorbit frumos happy In ziua aceea ne-am certat.Si peste o zi m-am dus iar, si acolo era si prietenul lui si m-am certat cu acel prieten. Pt ca prietenii lui niciodata nu au fost de` acord cu relatia noastra, si mereu s-au bagat.
Si in ziua aia m-a enervat prietenul lui, si ne-am luat la cearta.

Problema e, ca eu m-am saturat. Vreau sa scap odata de trecut. Fostul, nu intelege ca nu e bine ceea ce face, daca are iubita sa-si vada de treaba lui, si sa ramana intre noi loc de un "Buna", fara imbratisari, si alte chestii. Dar chestia e ca nu scap nici de prietenii lui, care au mereu de comentat, chiar si acum cand nu mai avem nici o treaba.
Ce as putea sa fac? straight face
Imi e atat de greu, sa cred. ca el ar putea avea o relatie serioasa cu fata aia, si eu nici macar nu ma pot atasa de niciun baiat crying oricat as incerca. straight face
Niste sfaturi, va rog sad Si va multumesc pentru ca ati avut rabdare sa cititi tot happy

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Tu esti cea care nu vrei sa lasi trecutul in pace si-ti bati joc de tine. Toti oamenii normali au foste si viitoare relatii, pe care nu le amesteca.

| varcolaccc a răspuns:

Pai problema e la tine. Tu nu vrei sa scapi de trecut. Nu poti sa il uiti dar vrei sa fie doar un Buna intre voi si sa nu mai existe saruturi si imbratisari. Pai daca nu vroiai il respinge-ai cand încerca sa faca toate acestea. Deci cu alte cuvinte te minti singura

| viataeopoveste a răspuns:

M-am confruntat si eu cu situatia ta te inteleg estul de bine cel mi bine as zice sa porti o discutie cu fostul si din ce reiese inteleg ca voi mai aveti si acum sentimene unul fata de celalt. Lamuriti tot ce mai simtiti si faceti o confruntare cu pieteni lui. Ce iti fac ei tie (prieteni lui) o fac doar din invidie probabil v-ati iubit si nu v-ati dat sema la timpul potrivit.Iar cu acel baiat: mai bine i-ai spune ca sentimentul nu e reciproc si ai incheia relatia daca chiar nu poti face nimic. Daca nu vei clarifica totul cu fostul nici nu vei putea sa il uiti va ramane acel sentiment de gol.