| teiubesc_5807 a întrebat:

Hey,TPU!♥Mda, am revenit iar cu o problema..si una destul de mare.

Acum 5 ani am fost cu un baiat timp de 1 an(practic nici nu stiu daca sa o numesc relatie pentru ca eram amandoi mici si imaturi). Anul trecut in vara ne-am impacat timp de 5 luni.Ne-am despartit in urma unui incident(am incercat sa ma sinucid din cauza unor probleme-NU DIN CAUZA LUI! si chiar daca nu am patit nimic, eu le-am aratat alor mei scrisoarea pe care o scrisesem). Evident, m-au pus sa aleg intre ei si el.Am mai fost cu el 1 luna, dupa care a plecat in Italia fara sa ma anunte.S-a intors dupa 1 saptamana, am pus punct si el a fost plecat 3 luni.Am incercat sa il conving sa ne impacam, dar avea o relatie cu o femeie de 47 de ani.S-a intors in tara,a avut o problema, a intrat in spital, am fost sa il vizitez(desi riscam sa afle ai mei).In iulie am plecat cu un proiect in alt oras, uitasem de el.Inainte de a pleca, m-am certat rau cu el si am decis ca e mai bine sa uit trecutul.Cand m-am intors, m-a cautat si cateva saptamani m-a rugat sa ne impacam.Am cedat.El zisese ca se despartise de acea femeie.Am crezut, parea ca ma iubeste, desi mai aveam si certuri.Saptamana trecuta am vorbit luni.Marti nu a mai raspuns.Pana vineri, am rugat toate prietenele mele sa il sune-nimic.Vineri sun eu iar si imi raspunde un baiat.Mi-a spus sa il las pe iubitul meu in pace, ca e cu acea femeie de anul trecut si nu s-au despartit, ca se iubesc.Mai tarziu, m-a contactat acel baiat si i-am cerut detalii despre "fostul".Mi-a spus ca el era cu acea femeie in acel moment.Telefonul lui era inchis, am sunat pe nr ei.L-am cerut pe el la telefon.Se facea ca nu stie cine sunt.I-am zis :numele(numele meu) iti suna cunoscut? La care el a raspuns cu nonsalanta: nu.M-am enervat destul de tare.L-am sunat pe cel cu care vorbisem.Ne-am intalnit sa imi spuna mai multe, voiam sa aflu tot.Si acesta, dar si fostul meu..sunt de la mine de la tara.Cand ne-am vazut, nu stia exact cine sunt.A ramas sa vorbim seara pe nett mai multe.Seara,aflase cine sunt, cu cine ma intalnisem in ziua respectiva..tot.Vorbea cu fostul meu la telefon.Si acel nemernic(altfel nu il pot numi) i-a spus foarte multe despre mine:ca fumez, ca l-am chemat la mine acasa si alte lucururi pe care eu i le spusesem.Ba chiar a avut nerusinarea sa minta ca am facut sex(lucru care nu s-a intamplat).In afara de niste atingeri,care nu au fost duse la extrem,nu s-a intamplat nimic. Dupa, l-am sunat sa ii cer socoteala.A zis ca zilele in care nu a raspuns erau de test si ca daca nu eram asa stresanta, ramaneam doar noi, fara a 3-a persoana, ca el nu putea sta fara sex, ca chiar m-a iubit.Eu plangeam si m-a intrebat unde sunt.Nu am vrut sa spun.M-a implorat si am zis ca acasa.Ii era frica sa "nu fac vreo prostie", ca cica ii pas.A vrut sa vina sa se convinga daca sunt si ai mei.Mda,tot felul de chestii..gen ca s-a rupt o parte din el ca a spus aluia totul despre mine.Prietenul lui m-a pus sa aleg: ori ma culc cu el, ori le spune totul alor mei.L-am sunat pe fostul, l-am amenintat si eu cu niste lucruri..sa zicem ca am rezolvat problema asta.

Dar cum pot sa mi-l scot din suflet? Da, sunt o proasta, ca dupa tot ce a facut inca il iubesc.4 zile abia de mancam, nu am dormit mai deloc..doar de frica sa nu afle ai mei..totul din cauza lui.Dar cu toate astea, il iubesc de numai pot.Si in 2 saptamani ma duc la tara(inainte de Craciun, sunt niste obiceiuri pe acolo)si o sa il vad.Nu stiu cum ma abtin sa nu il bat sau sa il sarut.Il iubesc, dar il si urasc..Si nu stiu cum sa ma port, ce sa fac.El crede ca sunt cu altcineva acum(un baiat care l-a si amenintat ca daca el si prietenul lui nu ma lasa, va fi rau). Stiu, m-am bagat in probleme si sunt destul de periculosi.Si din pacate, nu e un film sau o fabulatie.E viata mea.Cu mii de greseli.

Deci ce sa fac in continuare? Sunt si a 12-a, am bac, admitere si eu ma confrunt cu asemenea probleme.Un mic ajutor, va rog frumos.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cam mult de citit am atipit

| LoveSleep a răspuns:

N-am citit tot. N-a fost nevoie.

Ori te obișnuiești cu rolul de "amantă" ori rupi orice legătură cu el, tu alegi.

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Buna!
Sunt multe de toate, citind mi-am pus intrebarea daca chiar tine la tine macar un pic acolo. La ce concluzie am ajuns? Se pare ca nu! Daca te iubea si tine la tine asa cum a pretins, in primul rand te pune pe tine pe primul loc, si nu te facea sa suferi si sa induri atatea. In schimb chiar daca parintii tai au fost, si cred ca sunt si acuma contra relatie voastre, ar trebui sa te intrebi, sau de ce nu sa-i intrebi DE CE sunt impotriva. Pe de alta parte Suicidul - Doamne feri - nu este o solutie niciodata, si crede-ma lumea nu se sfarseste o data cu persoana in cauza, aici fiind vorba de EL. Oricum nu sunt asa de experimentat in relatii, insa eu asa vad lucrurile. Si pe deasupra ce-i care au doua sau mai multe iubite (dar e prea mult spus, poate fete) sunt prea slabi sa poata iubi sincer.
Sper sa te ajute sfatul meu, aa si inca ceva sa stii intotdeauna parintii iti vor binele; asta daca nu au motive din considerente financiare.
Insa cel mai bine tu iti cunosti sufletul si inima NU? Si asa ai grija de tine si te rog, chiar daca am luat legatura prin intermediul acestei mici probleme, sau mari imi pare rau ca suferi, dar sa ai speranta. Numa bine si ai grija de tine!

| JustMe34 a răspuns:

Esti o fata disperata dupa un baiat caruia il doare in fund de tine.

| Dima_Alexandru_1994 a răspuns:

Uite ce iti recomand eu pe acest tip cu care esti lasa in pace si gaseste un baiat care sa te merite si sa te faca fericita iar cu nemernicul care te santeajeaza fai o plangere la politie si ei o sa aiba grija de el si daca ii va spune parintilor tai ce se poate intampla esti mare ai viata in vata nu o sa te bata sau sa te omoare mama si tatal tau poate o sa te certe cutin si atata parinti te vor ierta orice ai face esti copilul lor si asta conteaza ai viata toata in fata lasa trecutul am si eu o prietena care a trecut prin ceva asemanator si cu ajutorul "nostru" al prietenilor care ne cunostem de cand eram mici si care i-am fost alaturi si cu cateva sedinte la psiholog a reusit sa treaca peste tot P.S daca vrei sa vb cu cineva fara sa te judece si daca vrei vreun sfat intr-un moment dificil da-mi add la dima_alexu94@yahoo.com si poti sa te ajut cu orice dilema sau sfat e un fel de pasine de a mea