| Bubu9110 a întrebat:

Buna!

Ce scrisoare sa scriu unei persoane pe care o plac si nu o am? sad

Ce inseamna iubirea pentru voi? Definiti-o.
Care e definitia sarutului?

Răspuns Câştigător
| Yuhuuuuu a răspuns:

Trebuie sa ai foarte mare incredere in aceea persoana ca nu va rade de tine inainte de a te gandi sa'i scrii o scrisoare...

Sunt de parerea ca mai bine vorbiti fata in fata, sau daca chiar vrei in scris pe mess, dar daca tu vrei sa'i scrii scrisoare, fa'o si spune'i cum ai inceput tu sa'l [s'o] iubesti, explica'i ca tu simti ceva profund pentru el [ ea ] si nu cred ca ar fi indicat sa'l [s'o] intrebi daca e reciproc sentimentul de iubire... pentru ca daca chiar simte si el [ea] acelasi lucru va veni la tine si'ti va spune sau te va saruta, sau iti va face apropouri... si o sa fie chiar dragut love struck

Sunt de parere ca iubirea este un sentiment profund, dragut. e acel ceva care te face sa faci lucruri pe care nu le'ai fii facut niciodata daca nu erai indragostit [a]. este ceva... sincer, din inima.

Sarutul... este ceva prin care ii explici iubitului [ iubitei] cat de mult tii la el [ea] fara a'ti folosi vocea sau cuvinte si semnele corpului [ miscarea limbii, o muscatura usoara de buza [ limba ]... miscarile mainilor in timpul sarutului ] e ceva ce nu poate fii explicat in cuvinte...

Sper ca ti'am fost de folos si succes cu persoana iubita :*

[ P. S. sa ma anunti cum ti'a mers big hug ]

4 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Pentru fiecare om inseamna ceva.fiecare om are o definitie proprie pentru acest cuvant. orice poveste de dragoste trebuie "gustata" din plin, indiferent unde o aflii:intr-o carte, intr-un film, intr-o poezie, intr-un cantec, iar cel mai bine e cand o gasesti in realitate.nu banii aduc fericirea! iubirea are multe sensuri, insa le vei gasi numai daca vei cauta in adancul sufletului tau.sarutul-o dovada de iubire.

| uncontdestuldenasol a răspuns:

Sincer, eu cred ca iubirea nu se poate defini; ea se simtehappyEste un sentiment minunat, de care iti dai seama de obicei atunci cand simti fluturasi cand vezi/treci pe lanag persoana draga tie.
Despre sarut cred ca este un mod foarte frumos de a-ti arata dragostea fata de cineva.

Cat despre scrisoare: Spune-i ce simti pentru el/ea, intreaba-l/o daca e reciproc, sau care e parerea lui/ei despre asta. Dar fii atent/a sa nu ajunga prin alte mainiwinking. A, si daca baiatul/fata de care iti place e mai timid/a ar fi f dragut sa ii dai o scrisoare. Daca e mai smecher/a si mai d`astea, nu te sfatuiesc sa ii scrii o scriosare. De ce? Ar fi in stare sa arata prietenilor lui/ei si sa isi bata joc.

| LuDo a răspuns:

Ce scrisoare? Eu i'as scrie o poeziehee heeNu stiu... pune'ti sentimentele pe hartie si vezi ce iese.Ai grija insa, sa nu ajunga in alta parte.Ar fi super naspa daca ar citi'o altcineva.Sincer eu i'as scrie o poezie.Trebuie sa fie si undeva in tine acolo putin romantism si sensibilitate.Bine.ai grija sa nu fie prea prea siropoasa. Poti spune ca'l/ca o iubesti si multe alte chestii. Ce'ti vine pe moment.Cat despre iubire, e ceva ce nu se descrie. E ceva unic si care te face sa te simti important.Sentimentul de iubire se simte mai tare atunci cand suferi.Atunci iti dai seama ca iubesti cu adevarat si nu e o obsesie sau altceva.Cand plangi si suferi atunci iubesti cel mai tare.Il/o vrei aproape si ti se pare imposibil.insa cu putine incredere se rezolva ceva.Si ca pe final asalaughingun citat de la mine:Iubirea adevarata poate sa indure, dar nu sa moara!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna da si eu sunt in acelasi bucluc iubesc dar el nu stie!