| amalia_4709 a întrebat:

ce simtiti cand va sarutati cu persoana iubita.cat mai detaliat.promit ca dau funda la cel mai detaliat. j app cum a fost primul sarut? fundahappy

11 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Primul meu sarut.hee hee. La 14 ani.in fata unei chestii, nu am mai fost de mult prin zona aia si nu stiu ce e de fapt.laughing. Pai a fost pe neasteptate chiar daca ma asteptam cam in ziua aia sa se intample nu ma asteptam sa fie chiar atunci.La inceput am avut emotsii adica inainte de acel moment, dar dupa ce m-am intalnit cu tipu' cu care eram nu mai aveam nici un stres.Si nici atunci cand m-am sarutat nu mai aveam nici o problema.Plus de asta exact in seara aia tipu' cu care eram i-a spus prietenului meu cel mai bun, care prin coincidentsa era si prietenul meu cel mai bun laughing [i-am cunoscut in acelasi timp si ne-am intseles bine], ca dintre toate fetele cu care a fost [si aici vine bomba, chestie neasteptata] eu l-am sarutat cel mai bine.rolling on the floor
asa a fost primul sarut.cat despre ceea ce simti, la inceput sa nu o sa iti dai seama, dupa vreo 5 secunde iti dai seama ce ai facut laughing

| Anca a răspuns:

Daca e persoana iubita si nu orice persoana, simt o caldura si o stare de liniste care ma cuprinde. Si simt ca intre noi e ceva ce doar noi putem simtii!

Primul sarut : Memorabil! happy A fost acum 10 ani! happy

| Lovely a răspuns:

Primul sarut a fost frumoshappyDupa o intalnire reusita, a fost ceva inocet. Eram doar o copila, eram doar noi 2 intr-o seara de iarna, zapada, totul alb, o imagine de vistongue
Acum referitor la prima intrebaretongue Cand saruti persoana iubita simti acei fluturasi in stomac de emotie, fericire. E un moment frumos si nu trebuie sa te gandesti la chestii de genul " vai cum sa ma descurc sau alte chestii de genul" e un lucru care il faci pur si simplu luand ori tu initiativa ori lasandu-te purtata de val si condusa de partener.

O chestie interesanta : Cum saruta fiecare zodie?

Berbec: Te ia cu asalt! Pentru el gura ta e o pradă pentru care e gata să lupte. Cu cât pari să te opui (că poate sunteţi în mijlocul străzii sau la un dieneu oficial), cu atât o să-l vrea mai tare!

Taur: E foarte senzual şi are răbdare să te „aprinzi". Ştie să te ia de la încet, până la „forte". Ca orice altceva care ţine de simţuri, pentru el sărutul e o artă!

Gemeni: Nu e de două ori la fel. Ba te sărută în treacăt, atent mai degrabă la ce vorbiţi, ba se aruncă într-un sărut pasional ca să-ţi taie răsuflarea. Niciodată nu se ştie…

Rac: El se asigură întâi că avansurile îi vor fi acceptate. E gata să te sărute ca pe o icoană, dar la fel de probabil te va savura toată, din cap până în picioare.

Leu: E campion la „Cine sărută cel mai bine", „cel mai mult" sau „cele mai multe femei" într-un interval de timp. Dacă simte că-i apreciezi calităţile de best kisser, e foarte generos.

Fecioară: Dacă te sărută, e lucru serios. Sărutul lui n-are neapărat legătură cu dorinţa, cât cu sentimentele. Trebuie însă ca totul în jur să fie perfect. Şi o să-şi dea silinţa.

Balanţă: Cum e un cuceritor notoriu, evident că are un sărut de neuitat. L-a exersat îndelung, de la vârste fragede. Iar pe maestru îl face exerciţiul…

Scorpion: La el intensitatea dorinţei e în stare să te ardă până la deplina abandonare în braţele lui. Pentru el sărutul este doar preludiu pentru ceea ce urmează. Nu se mulţumeşte cu puţin!

Săgetător: Îi plac săruturile furate şi… interzise. Dacă i le serveşti pe tavă, fără un pic de vânătoare din partea lui îşi pierde repede interesul. Altfel… foarte pasional…

Capricorn: El e ca şi vinul. Cu cât înaintează în vârstă, cu atât e mai bun. E valabil şi pentru sărut. Preferă intimitatea, nu-i plac pupăturile ostentative în public.

Vărsător: E inventiv în sărut, ca în orice altceva. El va fi curios sî vadă cum e şi cu capul în jos, şi în cele mai neobişnuite momente, cum ar fi sărind cu paraşuta. Nu te plictiseşti!

Peşti: El nu sărută! El se contopeşte cu totul cu buzele tale, dându-ţi senzaţia că eşti prima, ultima şi unica femeie din viaţa lui. Nu e adevărat, evident… Dar ce senzaţie!

| Mihai7best a răspuns:

Simti ca poti face orice si vrei sa dureze cat mai mult si sa fii mereu alaturi de persoana iubita

| Andreea3219 a răspuns:

Pur si simplu nu mai gandesti, simti ca lumea este doar a voastra si ca bratele lui te prtejeaza de tot, plutesti, primul meu sarut a fost tandru si minunat:X

| MsdfdsSeArde a răspuns:

Eu momentan nu stiu cum e sa sarut, dar imediat cum fac rost te anunt, scuze pentru comment dar vroiam sa mai destind putin atmosfera big grin

| beautifulkiss a răspuns:

Buna eu inca nu am avut parte de primul sarut. Dar am auzit multe persoane care spun ca este minunata, magnific.Parerea mea si a multora este ca sarutul nu v-a putea fi exprimat niciodata prin cuvinte.Sarutul cel mai frumos este primul, cu persoana pe care o iubesti enorm.
Sarutul este magnific, nu poate fi exprimat prin vorbe, gesturi sau prin altceva. Sper ca te-am ajutat.

| SoRandom21 a răspuns:

Nu mai e nimic in jur si nu poti sa te concentrezi asupra niciunui lucru, simti ca plutesti si iti vine greu sa crezi cand se termina, ai vrea sa nu se termine niciodata...
Primu sarut? Eram pe o banca si trebuia sa plec i-am cerut o imbratisare de ramas bun si a zis ca nu se limiteaza doar la imbratisari si apoi... MAGIE XD

Sincer, stiam ce avea sa se intample, stiam cu cine sunt laughing

| AdamBlack a răspuns:

A fost foarte 'beton'. adica misto...adica bine big grin

| zeg685 a răspuns:

Eu simt asa o placere si as dori putin sex cu ea daca se poate.

| magdwtza a răspuns:

Deci cum sa fie? super. adica numai gandeste-te... e persoana pe care o iubesti cel mai mult. e ceva de nedescris.; ca si cand nimeni nu ar mai exista; ca si cum ati fi doar voi doi. printr-un sarut poti spune multe. sper ca am fost de folos. pa pa