| xMoonlight a întrebat:

Cine imi poate spune ce este voie si ce nu in timpul menstruatiei? Stiu cateva dar vreau sa fiu mai sigura pe mine happy Multumesc happy
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| Lost0in0your0memories a răspuns:

Deci in timpul menstruatiei : nu ai voie sa faci baie in apa fierbinte findca risti sa faci o hemoragie
nu e bine sa ridici greutati
nu e bine sa te obosesti, sa faci sport
nu e bine sa iti strangi cosurile findca risti sa rama cu semne
nu e bine sa te epilezi findca te iriti rau
cam atat, nu trebuie sa iti faci probleme. doar sa ai putin mai multa grija

si chestia cu sarcina. sa stii ca oricand faci sex neprotejat poti ramane insarcinata, nu e vorba de menstruatie, nu are nici o legatura cu relatiile sexuale, poti sa ai doar ca va fi putin cam inconfortabil si " scarbos: pentru unii baieti. sper ca am fost de folos

| SnYcK3rS a răspuns:

Buna

In timpul menstruatiei nu trebuie sa ai nici un contact sexual neprotejat pentru a nu risca sa ramai insarcinata.
Nu cred ca este recomandat sa faci sport