| SperanteSpulberate a întrebat:

CM mi-ar fi trebuit sa imi vina in 18 si suntem in 20, in luna trecuta pe 26[si 27-28] am facut neprotejat, atunci am avut primul contact sexual[26], acum luna asta pe 15 am facut neprotejat si in 16, el nu si-a dat drumul in mine.
Acum mama ma tot intreaba de ce nu imi vine si are niste banuieli, ea stie ca sunt inca virgina...
Acum intrebarea, am ramas insarcinata? Sau e doar o dereglare hormonala?
Ofer funda! Multumesc.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este destul de probabil sa fii insarcinata (cam 30-35%). Daca nu, inseamna ca ai o dereglare. Deocamdata intarzierea este mica, deci nu poti decat sa astepti. Nu inteleg de ce nu-i spui mamei tale ca esti activa sexual. pana la urma daca esti destul de matura sa ai viata sexuala, atunci sigur esti destul de matura sa discuti asta cu parintii tai.

4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Îmi amintesc că ţi-am răspuns şi ieri la o întrebare asemănătoare şi pe calea aceasta aş dori să-ţi mulţumesc pentru apreciere.
Cum am mai spus, poate fi vorba de o dereglare, răceală sau chisturi ovariene. Însă, poate fi vorba şi de o sarcină. Chiar dacă el şi-a retras penisul atunci când trebuia să ejaculeze, este posibil să fi rămas din cauza lichidului seminal care conţine spermatozoizi. Nu este indicat, însă poţi bea ceai de creţişoară pentru declanşarea şi reglarea menstruaţiei. Dacă după o săptămână nu îţi vine menstruaţia va trebui să-i spui prietenului tău să-ţi cumpere un test de sarcină.

Dacă scapi de data asta, ai mare grijă de acum în colo.Protejaţi-vă, ca să nu mai stai cu griji!
Baftă!

| Ana_4223 a răspuns:

Pai daca prietenul tau ti-a spus ca nu a ejaculat in tine ...era mai bine sa-mi spui ce varsta ai ca sati pot spune daca ai niste dereglari hormonale, depinde daca ai intre 12-15, 16 sarputea sa ai niste dereglari hormonalale dar ca sa fii sigura prezinta.te la medic... funda?

| JustMeBăi a răspuns:

Ar fi mai mult mai bine sa te protejezi. Poti lua multe boli cu transmitere sexuala, hepatita, SIDA, etc. Daca nu a ejaculat in tine, nu ai cum sa ramai insarcinata. Nu ai precizat varsta, daca ai pana in 17-18 ani, poate fi o dereglare hormonala.

| kent_3680 a răspuns:

Daca si-a dat drumu in tine da! dar se poate sa fie si intarziere se mai intampla dar daca si-a dat inseamna ca da. dar nu poti fi sigura mai bine du-te la un doctor si fa-ti analize. Succes!