| Magda20 a întrebat:

Bună, credeți că apariția multor coșuri poate fi cauza unor dereglări hormonale?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Teoretic...DA. Eruptiile acneice de regula apar ca rezultat al unor schimbari hormonale care incep sa se produca in organism de prin perioada pubertala pana spre sfarsitul adolescentei sau primii ani ai maturizarii. Multa sanatate!

| Moni_Moni_Si_Dani_1980 a răspuns:

Fluctuatiile hormonale, Produsele cosmetice nepotrivite, Alimentatia, Stresul.

| FAnonima9990 a răspuns:

Hei este posibil ..eu am avut foarte multe cosuri si m-a ajutat BOTTON OINTMENT normal e pentru bebeluși dar dermatologul mi-a recomandat o ca fiin cea mai buna