| anonim_4396 a întrebat:

credeti ca unii oameni sunt facuti doar pentru a suferi?

Răspuns Câştigător
| lolly a răspuns:

Nu, chiar daca uneori simtit asta nu acesta estescopul nostru, al nostru este sa ne traim viata din plin cum putem, cum nu putem depinde si de noroc. fiecare are parte de lucruri bune si rele, si de urcari si de coborari. uneori simtit acest sentiment, ca suntem facuti pentru a suferi dar nu e asa. acela vine de la tristete, dar fericirea este frumoasa, nu uita.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt destui care toată viața abia dacă au zâmbet pe față, și acela șters!
Pa, pa.

| Clarity a răspuns:

Toti oameni sufera la un moment dat, si nu cred ca sufera toata viata. si nu nu is facuti doar pentru a suferi tongue

| Catheryne a răspuns:

Nu sunt de parere ca unii oameni sunt facuti doar pentru a suferi, adevarul este ca unii sufera mai putin, altii mai mult, unii au de toate, altii n-au nimic, unii au tot ceea ce tu ti-ai dori si tot nu sunt multumiti. Cert este ca mereu vor fi unii care vor avea mai mult si vor fi mai fericiti decat tine, dar si altii care care vor avea mai putin si vor fi mai amarati decat tine deoarece asa este viata si trebuie sa vedem mereu parte plina a paharului. Bafta! happy

| 0PopaPorno a răspuns:

Sincer,da.

| mistikk a răspuns:

Uneori tind sa cred ca DA... avem prea putin momente fericite care dureaza prea putin si prea multe momente urate care parca dureaza la infinit...

| mariy_4881 a răspuns:

Sa stii ca intrebarea asta mi-o pun si eu...de cele mai multe ori zic ca da unii sunt facuti sa sufere...insa imi dau seama ca mai exista si un moment de fericire chiar daca e mic.

| Alexa_1601 a răspuns:

Depinde unii trebuie sa sufere enorm iar dupa sa fie fericitii, altii au fericirea dar nu o apreciaza...nu ai de unde sa stii dar oricum cel care sufera si nu mai are nicio speranta intr-o zi isi va revenii si isi va gasi fericirea, fiecare om are ceva pus deoparte doar ca trebuie sa ast momentul si pana at putem suferii enorm

| ffbroxana a răspuns:

Nu, nu unii, toti suferim la un momentdat