| anonim6826 a întrebat:

Cu putin timp in urma v.am pus o intrebare despre prietenul meu care a aflat de la cea mai buna prietena ca il insel.Lucru acesta nu s. a intamplat, niciodata! Am fost am vorbit cu el. A regretat si. a cerut mii de scuze... a vrut sa ma sarute insa pana sa o faca un tip.[nu il stiu.] a venit la mine m. a smuls din bratele lui si a incercat de asemenea sa ma sarute.Eu i.am tras o palma si el mi. a raspuns: 'Am facut sex.Ne.am sarutat.Te.am placut si tu acum esti cu asta?'. Fostul meu iubit nu stia ce sa mai zica.Eu nu il stiam pe acest tip. cand fostul m. a intrebat ce se intampla eu... am lesinat.[Si da, vb serios. Lesinat.]Cand m.am trezit eram pe o banca. cu o prietena pe care o sunase fostul. El nu putea sta cu mine. Ii era frica ca tot ce a zis "tipu" ar putea fii adevarat.straight face Cand m.am ridicat si mi-am amintit tot am izbugnit in plans. El statea la cateva banci departare.prietena mea cea mai buna.statea cu el.Cand a vazut ca m.am uitat la ei, ea l. a sarutat. El a impins-o de langa el.si a plecat acasa.Eu m.am dus la "prietena mea" si i.am cerut explicatii. Ea nu a zis nimic a plecat.Eu inca mai plang si acum.Nu stiu ce sa fac.straight face e prima oara cand se intampla asa. Ajutor. Orice sfat e bun.:-

Răspuns Câştigător
| ServanaAtoni a răspuns:

Ahh, daca as fi acolo i-as zice aleia vreo doua.
suna-l si vorbeste cu el, intalniti-va intr-un loc retras, explica-i tot!
spune-i ca trebuie sa aiba incredere in tine, pentru ca il iubesti si esti a lui.nu ai avea cum sa-l tradezi daca il iubesti cu adevarat.
daca vei fi sincera te va crede, si apoi mergeti amandoi la asa zisa prietena si luati-o la intrebari.aia nu merita sa fie numita om.asa ceva angry

multa bafta! si nu mai plange :* totul va fi bine, iubirea invinge mereu

4 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Asta chiar suna a telenovela. Spune-i adevarul prietenului si va intelege ca prietena ta il vrea pentru ea si s-a uitat prea mult la TV. Mi se pare fantastic tupeul aluia totusi.

| deea40 a răspuns:

Pfffff... e complicata povestea ta.
dar eu zic ca daca el nu vrea sa stea face 2 face sa vorbeasca cu tine sa ai dau un smsm prin care sa ii explici totul... nu stiu ce sazic e greu...
Daca el nu iti raspunde la mesaj incearca sa renunti la el si sa te gandesti ca viata merge ianinte cu sau fara el si va trece totul...
bafta
sper ca te-am ajutat... :*

| Didy_4281 a răspuns:

Mai bine apucate sa ii spui ca, prietena ta minte deoarece este geloasa pe relatia voastra.incearcasi arata-i ca, il iubesti cu adevarat

| Paul97 a răspuns:

Pfff/ complicat de tot, dar prieteni care iti fac in ciuda si saruta alti prieteni de-ai tai (iubiti) asta inseamna ca nu sunt prieteni.Eu zic sa te duci la fostul iubit cu care s-a sarutat prietena ta si sa vorbesti cu el ( ce stiu eu...) sa o luati de la inceput si asa mai departe, sa-i mai acorzi o sansa pentru ca toti meritam asta (NU-I ASA?)