| AndreeaDewa a întrebat:

Buna, cum arata o burta in 23 de saptamani si ce simptome ai?
Eu am 47 kg si un abdomen plat, e un pic de burtica dar arata parca ar fi patratele...
E normal?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu exista ''un tipar''in aceasta privinta a marimii burticii la cei cca 6 luni de sarcina. Fiecare organism feminin are particularitatiile ei. Multa sanatate!

| sofisis a răspuns:

Uhm..la 23 de saptamani ai cam 6 luni de sarcina...e cam imposibil sa nu stii ca esti gravida, mai ales ca incepe copilul sa se miste. Cat despre burta, depinde de fiecare. Sunt femei care la 5-6 luni au burta imensa, femei care au asa un balonas mic si aia e. Nu exista nici o regula.