| andreeaaa1 a întrebat:

BUna! Cum fac ca fostul meu prieten pe care inca il mai plac sa il fac din nou sa ma placa avand in vedere ca:
-A inceput sa-i placa de o prietena de-a mea
-De cand ii place de aceasta fata pe mine foarte foarte rar ma mai baga in seama
As vrea sa il fac cumva sa ma placa din nou.Cum as putea sa procedez? funda mare la raspunsul cel mai bun.

4 răspunsuri:
| Savy a răspuns:

Bati la o usa inchisa. Tii minte cand erai mai mica si aveai o jucarie cu care te jucai tot timpul? intr-o zi, a aparut o alta jucarie si ai inceput sa te joci cu aia. Chiar daca din cand in cand mai aruncai cate o privire la cea veche tot cu cea noua erai in mana. Cam asa e si cu el, la varste fragede esti atras mai mult de noutate, e mai greu sa faci pasi inapoi.

| Diddy a răspuns:

Pai...
In primul rand daca acea 'prietena' a ta e chiar prietena, ar trebui sa vorbesti cu ea despre acel baiat si ar trebui sa te inteleaga.winking Stiu cum e sa-ti vezi fostul prieten cu alta (chiar daca in cazul tau cei doi nu sunt inca impreuna) Mori de gelozie!hee hee
Asa... Acum niste solutii cum l-ai putea recupera daca pot spune asa pe fostul tau prieten. Daca dupa ce-ai vorbit cu prietena ta nu rezolvi nimic, ceea ce va dovedi ca prietena ta... Nu e tocmai o prietena.laughing Trebuie sa iesi tu in evidenta smug Sa nu se mai uite tot dupa aia. Iar faza cu bagatul in seama: Trebuie sa te bagi tu primasmug Baga-te in discutie cu el! Despre orice! Indiferent. laughing
Aici mai e o chestie: depinde care a dat papucii la celalalt cand ati incheiat relatiawinking Daca ati incheiat amical, nu infernal, mai ai sanse la eltongue Daca ti-a dat el papucii. Depinde de motivul pentru care te-a parasitsigh Daca i ia-i dat tu: Crede`ma mai ai sanse la el!winking
Deci revenim... Trebuie sa-i areti partile in care tu esti mai buna decat 'prietena' ta!
Ai grija sa nu apari tu personajul negativwinking Pt ca asta ii va uni mai mult pe cei 2. O sa vorbeasca despre tine. Despre cum vrei 'sa-i desparti' ...deci ai grija sa fi tu fata aia buna; x
Succes! ^^ Iti tin pumnii smug

| Teils a răspuns:

Buna! stai mai mult timp cu el si daca il tii mai retras de aceea fata sigur iti va castiga admiratia happy

| scumpikaalexa a răspuns:

Draga Andreea parerea mea este ca ar trebui ca sa ii dai un pic mai multa atentie ca sa vada ca iti pare rau ca s-a despartit de tine si sa vb cu prietena ta ca sa nu ii acorde atat atenti lui si sa ii zica ca nu se potiveste cu ea ci cu tine si atuncia sa iti zica numele tau ca numai cu tine se potrivste.Bafta si sper ca ti-am fost de ajutor