| andreeaaa1 a întrebat:

Astazi stateam cu o fata in fata scolii si venise la scoala si fostul meu prieten, iar el a salutat-o doar pe ea.De ce de cand a inceput sa nu ii mai placa de mine nu ma mai baga nici macar in seama? fundita

6 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Eu cred ca ii este teama sa nu ii revina sentimentele sau sa nu iti revina tie.

| wildthing a răspuns:

Nu stiu circumstantele in care v-ati despartit, dar tu dai de inteles ca el e cel care a rupt relatia. Daca el e cel care te-a parasit, ma pot gandi la doua motive pentru care nu te-ar mai baga in seama: poate avea impresia ca esti furioasa pe el si nu indrazneste se te salute sau e un nesimtit, prost si arogant (cum suntem noi barbatii adesea) care isi inchipuie ca nu meriti atentia lui. Tu trebuie sa pui lucrurile cap la cap si sa iti dai seama care varianta ar putea fi cea corecta.

| PussyfootMissSuicide a răspuns:

Eu cred ca tipul crede ca tu nici acum nu ai trecut peste relatia cu el ca inca mai esti in limba dupa el.
eu asta nu stiu pentru ca nu ai specificat daca iti mai place de el. dar din cate vad nu il mai placi nici tu, deci dai de inteles ca din moment ce ati terminat. o nu mai ai nicio treaba cu el, poate o prietenie.
iar daca tii atat de mult sa fiti prieteni il poti saluta tu. daca el nu o face
si puteti discuta pe tema astathinking
bafta.:*

| andreeaaa1 explică:

Scuze dar trebuia sa mentionez ca inca mai tin la el

| miky_4769 a răspuns:

Poate doar te-a folosit. Sau a aflat lucruri rele despre tine. Ca l-ai fi inselat, vorbit urat la adresa lui etc. Nuj

| seethesunlight a răspuns:

Si eu am patit oh go on.
Eu as zice ca. incearca sa nu arate ca inca te mai iubeste.
Parerea mea.
big grin