| d33a15 a întrebat:

cum incepe fiecare poveste,am cunoscut un baiat de care m-am indragostit foarte tare, si nu la prima vedere, in timp, datorita lui care se comporta ca si cum ar fi atras de mine sau doar mi -a dat impresia.dar instinctul meu imi dicta ca ma place.cand ne uitam la film impreuna cu niste prieteni comuni, ma tinea langa el, ma lua de gat si ma tinea strans de mana.si de multe x s.a repeta asta.pana la un moment dat cand a aparut o alta fata din acelasi grup, si o cunostea cum ma.cunostea si pe mine numai ca diferenta dintre mine si ea a fost ca ea era mai tupeista, cu mai mult curaj si care a umblat din baiat in baiat.si intr.o seara el s-a imbatat cu mine se comporta la fel pana s-a alaturat si ea filmului, m-a lasat pe mine si a inceput sa o tachineze pe ea.pana s-au sarutat.si asa sau si combinat.mie mi-a picat cerul in cap cand am auzit, pentru ca deja eram convinsa ca ma place si fiind foarte indragostita.toate bune pentru ei, a adus-o acasa.au facut sarbatorile impreuna, s-au dus la munte, ea clar i s-a oferit din prima, si nu dupa mult timp s.au despartit.dar pana sa faca pasul asta.am dat o petrecere de o aniversare, m-am ametit si eu si el, am dansat amandoi, si apoi ne -am sarutat.a doua zi mi- a parut rau, dar inima mi-a dictat asta.si nu m-am abtinut.ea a doua zi a aflat de intamplare si pana la urma la iertat, si dupa despartire, ne- am mai sarutat odata in aceasi imprejurare, si cam atat.acum sunt foarte confuza, nu stiu ce urmareste, daca ma place sau nu, pare si rusinos cand nu e ametit, si doar cand bea ceva prinde curaj..cum am zis sunt foarte indragostita si nu stiu cum sa actionez si sa reactionez.un sfat va rog

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Cel mai simplu mereu este sa vorbesti direct.Intreaba-l ce vrea si de ce se comporta intr-un fel cand e treaz si altfel cand bea. Spune-i ca te zapaceste de creieri si nu ti se pare corect.
Spune-i asa : daca ma placi, as vrea sa stiu. Daca nu, inceteaza cu afectiunile si comportamentul de apartenenta pentru ca e posibil ca altii sa creada ca e ceva intre noi si poate cineva chiar ma place pe MINE si din cauza ta nu spune. O sa ramana perplex.
Oricum mare lucru nu ai de pierdut daca risti si mergi pe totul sau nimic.

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Baiatul isi traieste doar viata normala de tanar, strabatand cat mai multe cearsafuri, urmatorul cearsaf pe care vrea sa il strabata este al tau, doar pentru ca v-ati sarutat asta nu inseamna ca va fi cu tine toata viata. Daca erai tupeista ca domnisoara respectiva iti petreceai sarbatorile cu el la munte si aveai amintiri placute. Baiatul a punctat clar ce vrea, vrea SEX nu relatie serioasa, deci ia-o usor cu indragosteala si intreaba-te daca esti pregatita pentru despartire dupa ce face sex cu tine, daca nu esti pregatita, te retragi elegant si il lasi in pace

| R0R0 a răspuns:

Petrece timp in preajma lui pentru a vedea cum se comporta. Poate ii va veni curajul in cele din urma si iti va marturisi daca simte ceva pentru tine.

| raluk27 a răspuns:

Nu te mai ameti, ca sa fii constienta de ceea ce faci. Ce-ar fi sa vorbesti cu el cand e treaz si sa-l intrebi ce vrea de fapt : sa fie cu tine sau cu cealalta?

| BeardedSamurai a răspuns:

Nu ii intreba pe altii, ori te-ai indragostit tu sau ei?
Uite, ideea e urmatoarea : Stai pe ganduri, gandeste-te ce vrei si ce iti este natural sa faci, daca cazi in rusine inveti, daca iti merge bine e ok, cam toata lumea a trecut prin asta.
Inveti din toate, poarta-te natural si usor. Sa ai o zi placuta!

| d33a15 explică (pentru BeardedSamurai):

Multumesc pentru sfat! happy

| AncaIoana98 a răspuns:

Nu te mai incurca cu el, lasa-l in pace. Baiatul a iesit dintr-o relatie, e clar ca se gandeste la fosta si probabil ca este ranit. Nu te mai tine dupa el, nu fi fraiera. Daca o sa te vrea vreodata, o sa vina singur