| daniela_9291 a întrebat:

Simt ca nu mai suport...este vorba despre un baiatstraight face. Pur si simplu isi bate joc de mine.Nu stiu de fapt ce parere are el despre mine.Cand l-am cunoscut se tinea numai dupa mine, atunci era ultimul baiat din lumea asta de care m-as fi indragostit, prieteni si doar atat.Acum nici vorba de asa ceva, nu vrea sa vorbeasca cu mine, nimic. I-am dat add pe mess si mi-am facut curaj sa vorbesc cu el dupa atata timp, spre mirarea mea a fost destul de cooperant, in ziua aia a fost ok. Dar in seara asta l-am intrebat daca se duce maine la scoala si el a zis ca nu stie... dar culmea dupa aceea mi-a dat ignor.De ce? este foarte razbunator si superficial.Nu inteleg cu ce i-am gresit pur si simplu nu ma mai baga in seama, am incercat mult sa ma gandesc la asta, nu am gasit raspuns. Vreau sa va zic ca plang de cand am vazut cum s-a comportat.Nu mi-a venit sa cred
Ce trebuie sa fac acum, vreau sa aflu de ce se comporta asa cu mine si as vrea sa ma razbun intr-un fel pe el, am suferit mult dupa baiatul asta si as vrea sa sufere si el nu neaparat dupa mine. App nu stiu daca conteaza dar este zodia scorpion, iar eu rac:d

Răspuns Câştigător
| blackrose269 a răspuns:

Nu trebuie sa suferi pentru ca nu prea are rost.Stiu cum e, si mie mi se intampla cam la fel.Baietii adesea sunt superficiali asa ca sa nu te miri. Fac gesturi iesite din comun si nu gandesc de 2 ori inainte sa spuna sau sa faca ceva. Poate ca nu avea chef de tine ca sa spun asa. poate s-a plictisit deja. Unele persoane nu sunt asa cum credem sau cum ne dorim.Majoritatea baietilor nu stiu ce vor dar totusi le dau sperante fetelor degeaba.Cum am zis, poate s-a plictisit sa stea dupa tine si si-a gasit alta "duduie" dupa care sa se plimbe.Cat despre razbunare nu prea stiu cum ai putea sa te razbuni pe el. poate ca orice ai face nu il va interesa. Daca chiar ii va parea rau pentru ce s-a intamplat, va veni la tine sa isi ceara iertare. vezi ce se mai intampla intre timp. Sfatul meu:Nu te lasa doborata de cuvintele lui. Sper ca te-am ajutat. fundita?big grin

5 răspunsuri:
| Bibiancabibi a răspuns:

Poate l`ai refuzat [ neconditional ] si ii este frica sa nu o faci din nou! Waaa, baii nu mai credeti in cacaturilee alea cu zodii! nu-l fa sa sufere! ce obtii daca el sufera! Satisfactiieeee! No Way! Nu ai cum sa obții satisfactiee! lasa`l in pace o sa isi dea el seama ca ai gresit! Si nu uita! [ Fie roata si patrata, tot se-ntoarce câte o-data! ]! Succes! >:d>

| dany_6773 a răspuns:

Lasa razbunarea ca nu ajungi nicaieri cu ea...eu am patit ceva aproape la fel cu o fata.ieri ne-am despartit din pacate.toate trec... poate intr-o zi se va intoarce la tine.lasal sa isi dea seama ce a pierdut.boul

| Crina_8634 a răspuns:

Eu cred ca nu are nici o vina. A vrut doar sa fie cu tine dar l-ai respins. Are orgoliul lui, nu te asteapta 4 ani pana iti dai tu seama ca il vrei aproape. S-a reorientat iar tu te-ai trezit. Il vrei dar el e prictisit de situatie. Ori discutati serios si lasi prostiile cu razbunarea si suferinta ca si tu te-ai jucat cu el, ori doar lasi prostiile cu razbunarea si suferinta si atat.

| lory92 a răspuns:

Draga daniela, incep prin a'ti spune ca acest baiat nu este nicidecum demn de tine... uneori pur si simplu asa reactioneaza ei la unele dovezi de afectiune...tot ce ai de facut este sa incerci sa'l ignori(pe cat posibil)si sa'i demonstrezi ca el a pierdut.Nu'ti pierde timpul razbunandu'te! Si referitor la zodii ia'le in calcul doar atunci cand deja s-a legat ceva.Multa bafta si pupici!

| briiana a răspuns:

Daniela, in primul rand specifica ce varsta are baiatul asta... si vreau sa iti spun ca este foarte posibil ca acest baiat sa fi vrut doar sa stie ca te'a cucerit si atat... din cate observ ai parte de un baiat cam superficial si orgolios mai ales ca e scorpion.si eu am unu pe cap si nu e usor. dar sunt niste oamenii ft sufletisti. trebuie doar sa stii sa vb cu ei. deci cel mai bine e face to face si il intrebi ce vrea el de fapt, tot ce conteaza e sa ai tupeu si nu ii arata ca iti pasa asa de mult, trateaza'l un pic cu indiferenta, fi puternica si vorbeste direc cu el( comunicare) si o rezolvihappy!