| Suki08 a întrebat:

Buna, cum pot afla daca mai sunt fertila fara sa merg la ginecolog, intreb asta pentru ca am facut sex neprotejat in perioada fertila si nu am ramas insarcinata, tin sa mentionez ca azi am fost la ginecolog si mi au spus ca am o rana pe col si un chist pe un ovar, dar mi-a zis ca o sa treaca ambele daca iau tratamentul,
are cumva legatura asta cu ideea de a ramane insarcinata?

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Perioada fertila a ciclului menstrual NEREGULAT poate fi determinata cu ajutorul testului de ovulatie sau a celui de fertilitate care poate fi cumparat din orice farmacie. Sanatate!