| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot uita de o persoana?!? O persoana pe care am iubit-o, cu care am fost un asn si jumate. La care inca mai tin, dar ca isi bate joc de mine si de sentimentele mele. Sunt constienta ca trebuie sa-l uit! Dar, cum o fac?! Va rog ajutati-ma cu cate un sfat, doua. Mersi, funda!

7 răspunsuri:
| Razvy112 a răspuns:

Important este sa nu il bagi in seama, sa tratezi totul cu indiferenta, sa nu ii raspunzi la telefon, la mesaje dupa 3-4 ore si o sa fie mult mai afectat, eu asa am facut si dupa tipa a venit iar la mine dar am respinso si i-a fost mai rau eiwinking

| neutrino a răspuns:

Fiecare relatie, cu bune si cu mai putin cele bune, face parte din viata noastra, din trecutul nostru si nu se poate uita. Timpul rezolva partial aceasta problema...

| h3r a răspuns:

3 cuvinte : Dă-i timp timpului!

| τττ a răspuns:

Bună!
Pur și simplu, distreage-ți atenția cu altceva.Citește o carte, ascultă muzică, ieși pe afară, orice îți place ție. Îndrăgostește-te de altcineva.
Pa, pa.

| GiaNina29 a răspuns:

Is in aceeasi situatie. Vrei sa ti spun ce fac eu? Incerc sa tratez totul cu indiferenta in fata tuturor, iar in camera, noaptea. Numa eu stiu ce fac si cat sufar. Nu nega in fata lumii ca il iubesti inca, dar nici nu te lasa calcata in picioare. Incearca sa vezi partea buna a lucrurilor, chiar daca la inceput nu exista. Iesi cu fetele, iesi cu baietii. Repet: Nu te lasa calcata in picioare de prostiile lui. Fi cum erai inainte sa il cunosti pe el, dar nu te comporta mai prejos ca el. Fi doar zambitoare

| Gabossss95 a răspuns:

Simplu si eu am trecut prin momentele astea la fel ca tine, dar eu am incercat sa ma intalnesc cu 2 3 fete mi-am facut 1 anturaj nou si gata, incearca lucruri noi! asa uiti repede prieteni noi iubiti noiwinking ceva nouwinking incearca si dupa zi-mi daca ai reusit!

| Anny123451 a răspuns:

Facandul pe el sa se simte oribil In primul rand incearca sa treci peste ca poate exista un baiat care te iubeste si acum ofera-i o sansa si apoi o sa vezi ca si el o sa simta oribil dar sa nu-i faci mult rau ca si tie o sa-ti para rau la un moment dat